Canik Hükümet Konağı inşaat çalışmaları başladı

Canik, Hükümet Konağı’na Kavuşuyor. Eski cezaevi alanında Canik Hükümet Konağı inşaat çalışmaları başladı.

Yerel 25.03.2021, 13:26
Canik Hükümet Konağı inşaat çalışmaları başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Hükümet Konağı yapımı için İçişleri Bakanlığı’na tahsis edilen eski cezaevi alanında Canik Hükümet Konağı inşaat çalışmaları başladı. Canik Hükümet Konağı 500 iş günü içinde tamamlanacak.

Tüm kamu kurumlarını aynı çatı altında barındıracak Canik Hükümet Konağı inşaat alanında incelemelerde bulunan Başkan Sandıkçı Hükümet Konağının inşaat çalışmalarının başladığını ve 2022 yıl sonu itibariyle Canik halkına hizmet vereceğini belirtti.

Sandıkçı yaptığı basın açıklamasında, “100 bini aşan ilçe nüfusumuzla birlikte, yıllardır eksikliğini hissettiğimiz Hükümet Konağı’mızın inşaat çalışmaları çok şükür başlamış bulunmakta. Hızlı bir şekilde yapımı tamamlanacak Hükümet Konağı’mızın yapım süresi 500 iş günü. Bu da demek oluyor ki 2022 yıl sonu itibariyle Canik ilçemiz Hükümet Konağı’na kavuşmuş olacak. Tüm ilçe halkımızın rahatlıkla ulaşabileceği ilçemizin merkez noktasında yapım çalışmaları başlayan Hükümet Konağı’mız 6757 metre kapalı alan olmak üzere 5 kattan oluşmakta. Modern ve geleneksel mimarisiyle de ilçemizin şehir kimliğinin modernleşmesine katkı sağlayacak. Artık ilçe insanlarımız iş ve işlemlerini kendi ilçelerinde tek çatı altında zorluk çekmeden, başka ilçelere gitmeden çok rahat bir şekilde yapacaklar. Canik gerçek manada ilçe hüviyetine kavuşmuş olacak." dedi.

Yapımına başlanan Canik Hükümet Konağı’nın şimdiden ilçe halkına hayırlı olmasını dileyen Başkan Sandıkçı, "Bu güzel eserin ilçemize kazandırılmasında katkıları ve emekleri olan İçişleri Bakanımıza, Çevre ve Şehircilik Bakanımıza, Milletvekillerimize, Valimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Artık ilçemiz, Hükümet Konağı’yla, Şehir Hastanesi’yle, Milet Bahçesi’yle, Ticaret Merkezleriyle, herkesin yaşamak için tercih ettiği tam bir yaşam kenti.” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442