Canik İlçesinde Sel ve Heyelan Afeti

Canik ilçesinde sel ve heyelan yolları ulaşıma kapattı. Sel ve heyelan afeti yaşanan mahalleler için Canik Belediyesi seferber oldu.

Yerel 22.06.2019, 23:32
Canik İlçesinde Sel ve Heyelan Afeti

Canik ilçesinde sağanak yağışın etkisi kırsal mahallelerde sel ve heyelanlar meydana getirdi. Canik'te dereler taşarken yollar ulaşıma kapandı ve bazı evlerin zemin ve bodrum katlarını su bastı.

Afet yüzünden seferber olan Canik Belediyesi ekipleri Sel ve heyelan afeti yaşanan Kaleboğazı, Tuzaklı, Çağlayan, Yayla, Üçpınar, Gecehan mahallelerinde çalışma başlattı.

Dereler taştığı, bazı evlerin zemin ve bodrum katlarını su bastığı Canik'te. Bazı tarım alanlarının da selden etkilendi. Kırsal mahallelerdeki yollar ulaşıma kapanırken, Canik Belediyesi ekipleri uzun uğraşlar neticesinde trafik akışını normale döndürüldü. Hayatı olumsuz etkileyen sel ve heyelanın etkileri ve izleri silinmeye çalışılıyor.

Sel felaketi ile ilgili açıklamada bulunan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı şöyle konuştu:

"Yaşanan bu üzücü hadisede can kaybımızın olmaması bizleri sevindirdi. Normalin çok çok üzerinde bir sağanak yağış söz konusu. Acil müdahale ekibimiz haber alır almaz mahallelerimize ulaşarak kapanan köy yollarını açtılar ve afetin izlerini silmeye hayatı normale döndürmeye çalışıyorlar. Heyelan nedeniyle kırsal yol alt yapısı ciddi manada tahribata neden oldu. Bu gibi afetlerin tekrar yaşanmaması için elimizden ne geliyorsa üzerimize ne düşüyorsa Büyükşehir Belediyemizle birlikte yapacağız. Sel ve heyelandan zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. “dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)