Canik Kent Konseyi toplandı

Prof. Dr. Mahmut Aydın'ın yaptığı ve Genel Sekreterliğini Reşat Kılınçarslan'ın yürüttüğü Canik Kent Konseyi'nde başta Romen vatandaşlar olmak üzere çocuk, kadın ve engelliler için bir çok proje üretildi.

Yerel 20.10.2015, 13:53 20.10.2015, 14:20
Canik Kent Konseyi toplandı
Prof. Dr. Mahmut Aydın'ın yaptığı ve Genel Sekreterliğini Reşat Kılınçarslan'ın yürüttüğü Canik Kent Konseyi'nde başta Romen vatandaşlar olmak üzere çocuk, kadın ve engelliler için bir çok proje üretildi. Dezavantajlı insanların eğitimi ve meslek edinimi için bir çok projeye imza atan Canik Kent Konseyi, yaptığı çalışmalarla şehrin sorunlarına da çözüm üretiyor.

Bünyesinde bulunan Meclis ve Çalışma Gruplarıyla da dikkat çeken Canik Kent Konseyi, Çocuk, Gençlik, Kadın ve Engelliler Meclislerinin yanısıra Türkiye'de ilk kez Etkin Vatandaşlık ve Kaliteli Yaşam Meclisi'ni kurdu. Önemli çalışma gruplarına da sahip olan konsey, "Bilişim-İletişim", "Doğal Afetler ve Kriz Yönetimi", "Eğitim, Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji", "Hayvan Hakları", "Peyzaj", "İmar, Trafik", "Mahalle", "Girişimcilik, Proje, Ticaret, Sanayi ve İşgücü Verimliliği", "Sosyal Yardım", "Sağlık, Çevre Sağlığı, Gıda", "Spor Hizmetleri", "Tarım, Orman, Balıkçılık, Hayvancılık" ile "Kültür-Sanat ve Turizm"samsun canik kent konseyi Çalışma Grupları ile farkındalık oluşturuyor.

Şehirde ortak akıl üretilmesi noktasında Sivil toplum örgütlerini sık sık biraraya getiren Canik Kent Konseyi, kadına yönelik şiddet, çocuk hakları, çevre ve eğitime yönelik de bir çok çalışma yürüttü. Romen vatandaşlar için mesleki eğitim kursları düzenleyen konsey, kaynakçılık, temizlik, hijyenik kurban kesimi, fotoğrafçılık gibi mesleki kurslara da imza attı. Canik Kent Konseyi tarafından her yıl düzenlenen Geleneksel Altın Ödüllü Yemek Yarışması da büyük ilgi görüyor.

Canik Kent Konseyi'nin, şehrin ve yaşayanlarının her türlü ihtiyaçlarını gözönünde bulundurarak bir sorumluluk duygusuyla hareket ettiğine vurgu yapan Genel Sekreter Reşat Kılınçarslan, "Bugüne kadar ürettiğimiz projeler ve imza attığımız çalışmalarla farkındalık oluşturduk. Özellikle Meclislerimiz ve Çalışma Gruplarımız aktif bir şekilde çalışıyor. Etkin Vatandaşlık ve Kaliteli Yaşam Meclisi ile Türkiye'de örneği bulunmayan bir Meclis'e sahibiz. Amacımız şehrimizin ve insanımızın yaşam kalitesini artırmak. Bu yönde bundan sonra da projeler üretmeye devam edeceğiz. Ben buradan bütün Meclis ve Çalışma Grubunda gönüllü olarak görev yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Yorumlar (0)