Canik'te Fırıncılardan Anlamlı Destek

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan iş yerleri nedeniyle ekonomik sorunlar yaşayan vatandaşlar için “Komşunu Unutma” çağrısıyla Kardeşlik Seferberliği başlatan Canik Belediyesine Fırıncılardan destek geldi.

Yerel 06.04.2020, 19:44
Canik'te Fırıncılardan Anlamlı Destek

Canik'te “Komşunu Unutma” çağrısıyla Kardeşlik Seferberliği başlatan Canik Belediyesinin çağrısına fırıncılardan anlamlı destek geldi.

Canik Belediye Meclis salonunda Canik İlçesinde faaliyet göstermekte olan fırıncılarla bir araya gelen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı başlatmış oldukları kardeşlik seferberliği hakkında bilgi vererek işletme sahiplerinden destek istedi.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı 1 maaşını bağışlayarak duyurusunu gerçekleştirdiği Kardeşlik Seferberliği çağrısına hayırseverde gıda kolisi bağışlayarak desteklerini açıkladı. Ayrıca tüm fırıncılar bu kampanyaya destek sözü vererek toplamda 50 bin ekmek bağışladıklarını belirttiler.

"BİZ BİZE YETERİZ"

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı verilen destekler dolayısıyla memnun olduğunu söyleyerek şu açıklamalarda bulundu:

Türk milleti olarak çok zor günlerden geçtik

“Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir.” düsturunu ilke edinmiş bir dinin müntesipleri olarak bir seferberlik başlattık ve bu şekilde dayanışma ve yardımlaşmanın önünü açtık. Yapmış olduğumuz çağrıya desteklerini açıklayan tüm fırıncı kardeşlerimize, işletme sahiplerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizlere 50 bin adet ekmek markası teslim edecekler. Bizler de bunu özellikle Koronavirüs tedbirleri kapsamında mağduriyet yaşayan vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Veren el ile alan el arasında köprü vazifesi görüyoruz. Burada önemli olan güveni tesis etmek. Hem vatandaşlarımız hem de işletme sahiplerimiz bu hususta bizlere güveniyor. Bizler de bu güvenin karşısında gayretli, disiplinli ve özverili bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Normal zamanlarda da muhtaç sahibi olan kardeşlerimize yardımlarımız zaten sürüyordu. Bunun sayısını artırdık. amacımız özellikle bu dönemde içinden geçtiğimiz süreç nedeniyle mağdur olan kardeşlerimize ulaşmak. Bu noktada da titiz bir çalışma yürütüyoruz. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi biz bize yeteriz. Geçmişten bugüne Türk milleti olarak çok zor günlerden geçtik ama bu günleri hep birlikte kenetlenerek, yardımlaşarak, dayanışmayı artırarak aşmayı başardık. Bu zor günleri de aşacağımıza yürekten inanıyorum. Kardeşlik seferberliği kampanyamıza destek vererek komşularını unutmayan tüm hayırsever kardeşlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu