Canik'te Hayvan Koruma Etkinliği

Canik Belediyesi tarafından “4 Ekim Hayvanları Koruma Günü” kapsamında çevreye duyarlılık ve hayvan hakları etkinliği gerçekleştirildi.

Yerel 04.10.2020, 17:43
Canik'te Hayvan Koruma Etkinliği

Canik Belediyesi Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik Kaymakamı Mahmut Halal, Canik Hayvan Severler Derneği yöneticileri, anaokulu öğrencileri ve hayvan severlerin katıldığı programda mama dağıtımı gerçekleştirildi. Hayvan besleme kaplarının nasıl kullanılacağı çocuklara gösterildi.

Çocuklara hayvan sevgisini aşılamak ve vatandaşların hayvanlarla sağlıklı temas kurmasını sağlamak amacıyla farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı; “ Sadece belirli günlerde değil her zaman sahipsiz can dostlarımıza yönelik çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Belediyemizdeki Veteriner birimimizi güçlendirdik. İlçemizdeki hayvanların günlük bakımı ve beslenmesini gerçekleştiriyoruz. Bu gerçekleştirdiğimiz mama kabı sistemi haricinde de duyarlı vatandaşlarımızdan gelen taleplere hızlıca cevap veriyoruz. Biliyorsunuz ilçemizde çok ses getiren postacı kardeşlerimizle işbirliği içerisinde hayata geçirdiğimiz “Çantamda Merhamet Var” projemize göreve geldiğimiz ilk aylarda başlamıştık.

Bu projemiz de gayet sistemli ve güzel bir şekilde devam ediyor. Ve yine Meşe Orman Park’ta gördüğünüz şekliyle uygun alanlarda kuş yemlikleri konuşlandırdık. “Yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz.” anlayışı içerisinde “Bir kap sevgi” sloganıyla bu faaliyetlerimizi yıl boyunca gerçekleştiriyoruz. Bugün burada yaptığımız etkinliğin amacı farkındalık oluşturmak. Çocuklarımızın ilgisini çekmek. Onların dünyasına hayvan sevgisini ve merhameti yerleştirmektir. Katılımları nedeniyle Kaymakamımıza, Canik Hayvan Severler Derneği yöneticilerine ve küçük yavrularımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
16°
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur