Canik'te Pazar Yerleri Antibakteriyel Sabunlu Su İle Yıkanıyor

Canik Belediyeyesi, denetimlerini aralıksız sürdürken, Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs kapsamında yayınladığı son genelgede belirtilen kuralları harfiyen uyguluyor.

Yerel 03.04.2020, 12:58 03.04.2020, 13:17
Canik'te Pazar Yerleri Antibakteriyel Sabunlu Su İle Yıkanıyor

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı'nın talimatıyla Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs kapsamında yayınladığı son genelgede belirtilen kuralları harfiyen uyguluyor.

Pazar alanları kontrol altında

Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede kurulan pazar alanlarını tek giriş ve tek çıkış olmak üzere bariyerlerle kapatarak, vatandaşların pazar alanına kontrollü giriş ve çıkışını sağlıyor. Pazar giriş alanında koridor oluşturan ekipler, vatandaşların sosyal mesafeye uymaları için uyarılarda bulunuyor. Pazar alanına esnaf sayısının iki katı kadar vatandaşın bulunması için denetimli geçiş sağlayan ekip, Satış tezgahlarında aralıkların en az 3 metre olmasını sağlayarak, tezgah aralıklarının geçiş için boş kalması konusunda esnafa uyarılarda bulunuyor. Tezgahlardaki ürünlerin elle seçilmesine müsaade etmeyen ekipler vatandaşlara hijyen kurallarına uymaları için uyarılarda bulunuyor.

Sandıkçı, evlerinizde kalın

Koronavirüs (COVID-19) salgınını önlemek için Bakanlıklarımızın yayınladığı genelgeleri harfiyen uyguladıklarını söyleyen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı yaptığı açıklamada özellikle vatandaşların evlerinde kalmaları konusunda uyarılarda bulunarak şunları söyledi:

"Devletimizin, Bakanlıklarımızın talimatlarının günü gününe harfiyen uygulanması için ekiplerimiz denetimlerini, uyarılarını aralıksız, sürdürüyor. Tedbirler kapsamında ilçemiz genelinde pazar yerlerimizde kurulum öncesi ve sonrası antibakteriyel sabunlu su ile yıkama çalışmalarımız, vatandaşlarımızın pazar alanlarında yoğunluk oluşturmadan alış-veriş yapmaları için, pazarların sabah saatlerinden itibaren açık olduğunun duyuru çalışmalarımız devam ediyor. İhtiyaçlarını gidermek için pazara gelen vatandaşlarımızdan isteğimiz sosyal mesafe kuralına uymaları, bunun yanında ivedi bir şekilde ihtiyaçlarını gidererek evlerine dönmeleridir. Vatandaşlarımızın sağlıklı kalmaları için bizler sahada salgını önlemek için mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu zor günleri hep birlikte güç birliği yaparak atlatacağız. Tekrar söylüyorum lütfen zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayalım. Evimizde kalalım, sağlıklı kalalım"

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)