Canik'te 'Sokakta Spor' etkinlikleri Başlıyor

Canik Belediyesi ile Canik İlçe Gençlik Spor Müdürlüğünün ortaklaşa tertip edeceği “Sokakta Spor” etkinlikleri başlıyor.

Yerel 12.10.2020, 20:24
Canik'te 'Sokakta Spor' etkinlikleri Başlıyor

15 Ekim Perşembe günü saat 13:00’da Canik Adnan Menderes Demokrasi Meydanında start verilecek olan “Sokakta Spor” etkinlikleri Canik Belediyesi ile Canik İlçe Gençlik Spor Müdürlüğünün ortaklaşa organizasyonu ile başlıyor. 

Organizasyon kapsamında çocuklara yönelik parkurlar, spor alanları ve oyun alanları oluşturulacak; değişik branşlarda spor aktiviteleri yaptırılacak olan etkinlikle hem eğlenmeleri hem de sportif branşları tanıyarak öğrenmeleri sağlanacak.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“ Bu etkinliğimiz pandemi sürecini en yoğun şekilde yaşayan çocuklarımız için bir moral olacak. Normalleşme süreci yaşıyoruz ancak yine de çocuklarımız sosyal aktivite yapma imkanı bulamıyorlar çok fazla. Bu etkinliğimizle sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak çocuklarımızı bir kere sporla tanıştırmış olacağız. Temel motor becerilerinin gelişmesine katkı sağlayarak spor branşlarını öğrenmelerini hedefliyoruz. Sporu çocuklarımızın ayağına getirmiş olacağız. Biz yetişkinler şuan belirli bir disipline bağlı spor yapmakta zorlanıyoruz belki ama çocuklarımızı küçük yaşlarda spora alıştırmalı sporu sevdirmeliyiz.İşte bunun temelini böyle etkinliklerde atabiliriz. Spor sağlıklı yaşam ile birlikte ahlaklı bir toplum da demek aynı zamanda. Bir meşguliyeti olmayan çocuklarımız maalesef teknolojinin esiri oluyorlar veya başakça alanlara yönelerek hayatlarını karartıyorlar.

Bunun önüne geçmenin en önemli yolu çocuklarımıza erken yaşlarda spor alışkanlığı kazandırmak ve bir branşta disiplinli bir şekilde spor yapmalarını sağlamak. Şuan Hasan Doğan spor salonumuz açık ve aktif durumda. Pandemi süreci öncesi 1 yılda 22 farklı branşta yaklaşık 4500 her yaştan insanımız bu salonumuzdan istifade ediyordu. Haydi Canik Spora, Haydi Kadınlar Spora gibi projelerimizle çocuklarımıza ve kadınlara yönelik faaliyetlerimiz vardı. Yeniden normalleşme ile birlikte bu projelerimizi yeniden aktifleştireceğiz. Pandemi öncesi çocuklarımızı okullarından servis araçlarımızla alıp spor salonumuza taşıyorduk. Şimdi spor salonunu sokağa taşıdık. Bu manada bu etkinliğimizi gerçekleştirmemize vesile olan Gençlik Spor İl Müdürümüz İsmail Kasapoğlu ve İlçe Müdürümüz Osman Abanoz’a çok teşekkür ediyorum. “dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
-0°
açık