Canik'te Tablet Dağıtımı Başladı

Canik Belediyesi Canik ilçesinde tableti olmayan 170 öğrenciye tablet dağıtımı yaparak uzaktan eğitim sürecine desteklerini sürdürdü.

Yerel 22.10.2020, 20:33
Canik'te Tablet Dağıtımı Başladı

Canik Belediyesinin online eğitime erişim için başlattığı çalışma kapsamında Canik İlçesinde ikamet etmekte olan ihtiyaç sahibi 170 öğrenci tespit edilerek tabletleri dağıtıldı.

Burada iki kastımız var...

Canik Kültür Merkezinde gerçekleştirilen tablet dağıtım töreninde Pandemi tedbirlerine dikkat çeken Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı; “Uzaktan eğitim sürecinde fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmak için ücretsiz internet hizmeti ve Eba destek noktası gibi çeşitli projeler geliştirmiştik. Şimdi de gerçekleştirmiş çağrı sonucu Belediyemize başvuruda bulunan tüm ihtiyaç sahibi kardeşlerimize tablet hediye ediyoruz. Burada iki kıstasımız var. Birincisi başvuruda bulunanların ilçemizde ikamet ediyor olması. İkincisi ise gerçek mana da ihtiyaç sahibi olması.

Yatırım Belediyeciliğini bir bütün olarak ele alıyoruz

Projemizi ilk açıkladığımızda 55 rakamını zikretmiştik ancak bu kıstaslara uygun olarak gerçekleşen 170 başvurunun tamamına tablet verme kararı aldık. Burada aynı zamanda tabletlerin ve uzaktan eğitim platformlarının nasıl kullanılacağına dair bir eğitim çalışması da gerçekleştiriyoruz. Genel mana da sosyal yardım hususunda gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmalara bakıldığında Sosyal Belediyeciliği bütün yönleriyle sahaya yansıtmaya çalıştığımız görülecektir. Belediyeciliği sadece yol, kaldırım, park yapmak olarak görmüyoruz. Sosyal Belediyecilik ile Yatırım Belediyeciliğini bir bütün olarak ele alıyoruz.” diye konuştu.

Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar’ın da katılım sağladığı program Eba Destek sisteminin nasıl kullanılacağının anlatıldığı eğitim sunusunun ardından sona erdi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu