Canik’te, 'Benim Hayatım Toplum Merkezi' Projesi

'Benim Hayatım Toplum Merkezi' projesi kapsamında Birinci Hanım Konağı’nda eğitimler devam ediliyor.

Yerel 16.03.2021, 19:08 16.03.2021, 20:15
Canik’te, 'Benim Hayatım Toplum Merkezi' Projesi

Canik Belediyesi ile Rehberlik Eğitim Toplumsal Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği tarafından ortaklaşa yürütülen Benim Hayatım Toplum Merkezi Birinci Hanım Konağı’nda eğitimlerine devam ediyor. Proje kapsamında yerel halktan ve göçmen çocuklara pedagog ve psikologlar gözetiminde düzenli olarak duygusal destek oturumları düzenleniyor.

Çocuklara eğitici etkinliklerle birlikte psikologlar gözetiminde çeşitli konularda yaşlarına uygun oturumlar düzenlenen proje kapsamında, Kimi zaman videolar izletiliyor, interaktif oyunlar oynanarak, kimi zaman resimler çizdiriliyor, çocukların kendini ifade edebileceği bir ortamda güzel vakit geçirmesi ve psikolojik iyilik hallerinin artırılması sağlanıyor.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Benim Hayatım Toplum Merkezi” projesiyle ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları söyledi;

Bütün çocuklarımıza eğitimlerinde başarılar diliyorum

“Toplumumuzun birer parçası olan göçmen çocuklarımızla birlikte yerli çocuklarımızın aynı çatı altında kaynaşması, birlikte vakit geçirmesi ve çeşitli etkinliklere birlikte katılmalarını toplumsal barışın, toplumsal huzurun sağlanması açısından çok çok önemli buluyorum. Bu projemiz göçmen çocukların entegrasyonunu da hedefliyor. Bu tür projelerle, bu tür etkinliklerle etkileşim içerisinde olan çocuklarımızın iletişim becerileri artacak. Kendi yeteneklerini keşfederek daha çok güven duygusu kazanmış olacaklar. Kendini ifade edebilen, güven duygusu kazanan çocuklarımız daha sağlıklı bir gelişim gösterecek. Ülkemizin geleceği için, çocuklarımızın geleceği için, hep birlikte mutlu, huzurlu, sağlıklı bir şekilde yaşamak için bu tür projelere destek olmayı sürdüreceğiz. Çocuklarımız gülerse, dünyamız güler diyerek bütün çocuklarımıza eğitimlerinde başarılar diliyorum.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)