Çankırı Türk Büro Sen Başkanı Memiş'ten Toplu Sözleşme Değerlendirmesi

Türk Büro-Sen Çankırı Şube Başkanı Metin Memiş, 1 Ağustos Salı günü saat 14.00’de başlayacak olan Toplu Sözleşme öncesi değerlendirmelerde bulundu.

Yerel 31.07.2017, 10:08 31.07.2017, 10:26
Çankırı Türk Büro Sen Başkanı Memiş'ten Toplu Sözleşme Değerlendirmesi

Türk Büro-Sen Çankırı Şube Başkanı Memiş, 1 Ağustos Salı günü saat 14.00’de başlayacak olan Toplu Sözleşme öncesi yaptığı değerlendirmelerde, toplu sözleşmenin memur ve emekliler için hayırlı sonuçlar doğurmasını dilediğini belirtti.

Son derece kıt imkanlarla yaşamak zorunda bırakılmış bir kesim olan memur ve emekliler için bu toplu görüşmeler son derece önemli olduğunu vurgulayan Memiş, "1-30 Ağustos tarihleri arasında TİS kanunu gereği Yetkili Konfederasyon başkanı ve  Bakan yetkilidir. Herkes karşı çıksa bu iki kişi imzalasa iş biter.’’ dedi."

Başkan Memiş yaptığı yazılı basın açıklamasında; "Biz 2010 anayasa referandumunda karşı olduğumuz; ancak birilerinin "İmkân olsa mezardakileri bile kaldırarak referandumda 'Evet' oyu kullandırmak lazım” ve “Yetmez ama evet!” diyenlerin kabul ettiği değişiklikle memur ve emeklinin zararına olduğunun artık herkes farkındadır.” diyen Türk Büro-Sen Çankırı Şube Başkanı Metin Memiş, Bilmeniz gerekir ki, bu Toplu Sözleşmede de çalışanları Memur Sen 13 üye, Türkiye Kamu Sen 1 ve KESK 1 üyeyle temsil edilecektir. Toplu sözleşmede memuru masada satanlar, sonuçlarından yetkili olmayan sendikaları da sorumlu tutmakta ya da onların katılmalarına dahi gerek yok diyecek kadar fütursuzlaşmaktadırlar.” diye belirtti.

Başkan Memiş; açıklamasını şöyle devam ettirdi:

“Kanun TKS’ye üye olarak görüşlerimizi ifade hakkı vermiş ve bu hakkı bugüne kadar memurlarımız için en iyi şekilde kullanılmıştır.” diyen Türk Büro-Sen Çankırı Şube Başkanı Metin Memiş, bilinmelidir ki, TİS, sadece yetkili olmak ve masayla sınırlı değildir. Masa dışındaki her türlü  tepkinin gücü TİS'in önemli bir parçasıdır. Bunlarda basın açıklamaları, eylemler ve konuyu gündemde tutarak kamuoyu oluşturmak için bazı faktörlerdendir.

Bütün bunları Türk memuru ile emeklisi bilsin ve yetkili olan sendikaların tutumlarını gözden geçirmesini bekliyoruz. Bu şartlar altında  umarım Toplu İş Sözleşmesi memur ve emeklilerimiz için hayırlı  olur.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu