Çarşamba Belediyesi YKS ücretlerini Karşılayacak!

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ücretlerinin Çarşamba Belediyesi tarafından karşılanacağını duyurdu.

Yerel 07.02.2021, 17:02
Çarşamba Belediyesi YKS ücretlerini Karşılayacak!

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ücretlerinin Çarşamba Belediyesi tarafından karşılanacağını duyuran Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan sosyal yardım alan ailelerin ve pandemi nedeniyle işyerleri kapanan sektör çalışanlarının çocuklarının YKS ücretlerinin Çarşamba Belediyesi tarafından karşılanacağını belirtti.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile birçok alanda gençlerin destekçisi olduklarını söyleyen Başkan Doğan yaptığı açıklamada, “Gençlerimizin eğitimi, geleceği bizler için her şeyden önemli. Pandemi döneminde sosyal belediyecilik anlayışı ile birçok alanda gençlerimizin destekçisi olduk, olmaya da devam edeceğiz. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi‘nin YKS başvurularını almaya başlamasının ardından; başvuru ücretlerine yönelik öğrencilerimiz için neler yapabiliriz diye hemen çalışmalara başladık. Bu vesile ile sosyal yardım alan ailelerimizin ve pandemide iş yeri kapanan çalışanlarımızın çocuklarının YKS ücretlerini belediyemizce karşılanabileceğine yönelik bir çalışma başlattık. Gençlerimiz derslerine, sınavlarına odaklansın biz belediye olarak durmadan, yorulmadan onlar için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Gençlerin alacakları eğitimler ile ülkeye faydalı bireyler olacaklarını belirten Başkan Halit Doğan,  "Bugün destek vereceğimiz bir gencimiz yarın geleceğimizin büyük bir bilim insanı olacak ve ülkesine katkılar sunacaktır. Bizler her gencimize bu gözle bakıyor, onları geleceğin önemli insanları arasında görüyoruz. Bunda da en ufak katkımızın olması bizleri mutlu edecektir. Bu kurum hizmet kurumudur, işimizi layıkıyla yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)