Çarşamba Belediyesi'nden '3 bin kişiye istihdam' Projesi

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, 3 bin kişinin istihdamını sağlayacak Tekstilkent projesi için ilk adımın atıldığını duyurdu.

Yerel 30.12.2020, 21:50 30.12.2020, 22:20
Çarşamba Belediyesi'nden '3 bin kişiye istihdam' Projesi

Çarşamba'da 3000 kişiye istihdam sağlayacak Tekstilkent projesi için ilk adım atıldı. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, 94 bin metrekarelik arazi üzerine kurulan ve 13 tekstil fabrikasına ev sahipliği edecek Tekstilkent projesi için iki fabrikanın kazı çalışmalarına başladığını duyurdu.

Başkan Doğan, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nda hibe sözleşmelerini yaptıklarını, İki firmanın atölye çalışmaları için ilk kazmayı vurduklarını, En kısa zamanda temelini atmayı hedeflediklerini, İnşallah 4-5 ay gibi kısa bir sürede iki fabrikanın da faaliyete geçmiş olacağını belirterek şunları söyledi; "Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs pandemisi nedeniyle yapmayı planladığımız projelerde aksamalar meydana geldi. Pandemi sürecinin etkilerinin azalmaya başlaması ile birlikte diğer firmalarımızın da yatırıma başlayacağını umut ediyoruz. Yatırımımız bittiğinde burada 3 bin kişilik bir istihdam hedefimiz var. Hem yatırımcı arkadaşlarımıza hem Çarşambamıza hem de Çarşambamızda istihdam bekleyen insanlarımıza hayırlı olmasını Allah'tan niyaz ediyorum" şeklinde konuştu.

Çarşamba'ya büyük istihdam

Çarşamba'da hem tekstil hem de tarımsal sanayi anlamında yeni yatırım alanları oluşturduklarını ifade eden Halit Doğan, Yılın ilk günlerinde Salça Fabrikası ile alakalı sözleşmelerini imzalama aşamasına geçeceklarene, Çarşamba Belediyesi'nin yer tahsisleri, yatırımcıların beraberliğinde ve bu güç birliği içerisinde ilçeye hem tekstil hem de tarımsal sanayi anlamında yeni yatırımlar ve yeni istihdam alanları oluşturmuş olacağını belirtti. Belediye- yatırımcı iş birliği ile bu şekilde büyük bir istihdam kaynağı Çarşamba'da ilk kez olacağını, Organize Sanayi Bölgesi'nin altyapı çalışmalarına da yakın bir vakitte başlamayı hedefliediklerini belirten Doğan, şunları söyledi;

"Planladığımız projelerimiz tamamlandığında ilçemizde 5 bin kişilik bir istihdam alanını Çarşambalı hemşehrilerimizin hizmetine sunmuş olacağız. Çarşambamızın için çok güzel olacağına yürekten inanıyorum. Çünkü insanların en önemli konusu aş ve iş. Aş ve iş konusunda sıkıntı çekmeyeceği günler için ekibimizle birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Tüm hemşehrilerimize, ilçemize, memleketimize, yatırımcılarımıza hayırlı ve uğurlu olsun"

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)