Alexa

Çarşamba protokolünden anlamlı ziyaret

Samsun'un Çarşamba İlçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir dizi etkinlikler düzenlendi.

Çarşamba protokolünden anlamlı ziyaret

Samsun'un Çarşamba İlçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir dizi etkinlikler düzenlendi. Kaymakam Caner Yıldız, Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ve ilçe protokolü Ataköy İlkokulu ve Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.

Kaymakam Caner Yıldız, Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ünal, İlçe Emniyet Müdürü Feyzullah İlker Serdar, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, İlçe MEM Şübe Müdürleri Hasan Köksal ve Ayhan Hoş, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Enver Şahin, Ataköy İlkokulu ve Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.


Ataköy Anaokulu öğrencisi Muhammet Emir Şimşek’e yakın ilgi gösteren Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, otistik engelli çocuklar ve öğretmenleriyle de sohbet etti. Başkan Dündar, “Devletin asli görevi; milletin, insanların hayat boyunca karşılaşacakları sıkıntıları bertaraf etmektir. Devlet olmanın önderliği bu olsa gerek. Bunun ötesinde sizler de buradaki çocuklara hem annelik yapıyorsunuz, hem kardeşlik, arkadaşlık yapıyorsunuz, hem de bir şeyler öğretmeye çalışıyorsunuz. Bu bakımdan işiniz zor. Onun için burada sizlerle olmayı özellikle seçtik. Kendi çocuklarınıza gösterdiğiniz sabrın, ilginin ötesinde buradaki çocuklara ilgi gösteriyorsunuz. Cenabı Allah emeklerinizi boşa vermesin" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 17:36
YORUM EKLE