banner434

Çarşamba'ya Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Kuruluyor

Çarşamba’ya Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) kurulacağı müjdesini veren Başkan Halit Doğan, Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri bu noktada öğrenciler için büyük bir değer olacağını kaydetti.

Yerel 18.01.2022, 21:33
Çarşamba'ya Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Kuruluyor

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir ile birlikte; Çarşamba Fen Lisesi’nde düzenlenen ‘Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası’na katıldı. Başkan Doğan burada yaptığı konuşmada, Çarşamba’ya BİLSEM kurulacağının da müjdesini verdi.

BİLSEM’de öğrencilerin kendilerini geliştirmelerine, yeteneklerinin farkına varmalarına katkı sağlayacağını belirten Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan konuşmasında şunları söyledi:

“Öğrencilerimizin ilgi alanları ve yeteneklerine göre eğitim almaları, kendilerini geliştirebilmeleri çok önemli. Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri bu noktada öğrencilerimiz için büyük bir değer olacak. BİLSEM, ilkokullarda sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin, örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde, bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını sağlamak ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla devlete bağlı olarak açılmış olan özel eğitim kurumlarıdır. BİLSEM’lerde özgün ürün, proje ve üretimlerin gerçekleşmesi için öğrencilerin yeteneklerine uygun proje tabanlı, disiplinler arası, zenginleştirilmiş, farklılaştırılmış eğitim programı uygulanır ve eğitim etkinlikleri düzenlenir. Geleceğimizin mimarı, bugünümüzün mihenk taşı olan gençlerimiz, çocuklarımız her şeyin en iyisini hak ediyorlar. Biz, çocuklarımızın, genç kardeşlerimizin her anlamda kendilerini geliştirebilecekleri, yeni şeyler öğrenebilecekleri faaliyet alanlarını ilçemize kazandırmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Çarşamba’ya ‘Bilim Merkezi’ kuracağımızın da müjdesini daha önce vermiştik. BİLSEM’de öğrencilerimizin kendilerini geliştirmelerine, yeteneklerinin farkına varmalarına katkı sağlayacak. Şimdiden ilçemize, hemşehrilerimize ve çocuklarımıza hayırlı olsun”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)