Alexa

Çarşamba'da 3 Boyutlu geçit İlgi Uyandırdı

Çarşamba'da 3 boyutlu yaya geçidi öğrencilerin güvenliğini sağlamak için zemini uygun olan okulların önüne öncelikli olarak uygulanıyor.

Çarşamba'da 3 Boyutlu geçit İlgi Uyandırdı

Çarşamba' öğrencilerin güvenliğini sağlamak için 3 boyutlu yaya geçidi çalışması vatandaşlar tarafından da ilgi gördü.

Çarşamba Belediyesi yaya güvenliğini sağlamak amacıyla 3 boyutlu yaya geçidi uygulamasına başladı. 3 boyutlu yaya geçidi öğrencilerin güvenliğini sağlamak için zemini uygun olan okulların önüne öncelikli olarak uygulanacak.

Çarşamba'da 3 Boyutlu Geçit

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Yayalarımızın güvenliğini sağlamak için üç boyutlu yaya geçidi uygulamasına başladık. İlk olarak Gazi Mahallesi, Yeşilırmak caddesi, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulunun önündeki yaya geçidine uygulama yaptık. Yol, sürücülerin dikkatini çekerek hızlarını düşürmesini sağlayacak şekilde 3 boyutlu görünen yaya geçidiyle boyandı. Araç sürücüleri önlerinde bir yükseklik varmış gibi algılayarak hızlarını azaltacak, yayalar da karşıya daha güvenli bir şekilde geçebilecek” dedi.

Başkan Halit Doğan açıklamasının devamında şöyle dedi: “Çarşamba Belediyesi ekiplerimiz tarafından ilçenin farklı bölgelerine 3 boyutlu yaya geçidi uygulamasını yapmaya devam edeceğiz. Öncelikli olarak zemini uygun olan okulların önüne uygulayacağımız üç boyutlu yaya geçidi, trafikte yaya önceliğine farkındalık yaratmanın yanı sıra güvenli ulaşımı da sağlayacak. Yapılan 3 boyutlu yaya geçidi uygulaması hemşerilerimiz tarafından da memnuniyetle karşılandı.” 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2019, 19:44
YORUM EKLE