Cemalettin Kola: Emin Kar’ın adını ölümsüzleştireceğiz!

İlkadım Belediyesi Meclisi Kasım ayı toplantısı İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın başkanlığında gerçekleşti.

Yerel 03.11.2021, 19:40
Cemalettin Kola: Emin Kar’ın adını ölümsüzleştireceğiz!

İlkadım Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen meclis toplantısında, 10 Kasım 1938’de aramızdan ayrılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83’üncü yıldönümüne yönelik olarak mesajlar verildi.

Türkiye Cumhuriyeti dün olduğu gibi bugünde yok edici hiçbir güce diz çökmeyecektir

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; Mustafa Kemal Atatürk Türk Milletine unutulmaz bir destan kazandırdığını belirterek, 10 Kasım 1938 Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83’üncü yılında yüce önderin 57 yıllık yaşamına Türk Milletine kazandırdıklarıyla unutulmaz bir destan olduğunu hatırlattı. Necattin Demirtaş, “O büyük önder fikir ve eserleriyle bağımsızlığımızdan sanatımıza kadar yaşayan tek gerçektir. Bize düşen ölümünün 83’üncü yılında Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve rahmetle anmak ve fikirlerini yaşatmaktır. Bağımsızlık mücadelesi sırasında kahraman dedelerimizin gösterdiği yolda emin adımlarla yürüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti dün olduğu gibi bugünde yok edici hiçbir güce diz çökmeyecektir. Cumhuriyetimizin 98’inci yılını kutluyorum. İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

10 Kasım Anma mesajlarını veren Grup Başkan vekilleri şunları söyledi:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 83.yılında rahmet minnet ve şükranla anıyoruz

10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında CHP grubumu adına bir açıklama yapan CHP Grup Başkan Vekili Ali Kandemir; " Milletimizin yetiştirdiği büyük değerlerden bir tanesi ve ilham kaynağımız olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Ülkenin en umutsuz anlarında tüm olanaksızlıklara boyun eğmemiş asil milletimizin Milli Mücadelesi sonunda zafere ulaştırmış, şanlı tarihimizin altın sayfalarında yer edinmiştir. Bu sebeple Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 83.yılında rahmet minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

Muzaffer Önder’ ağabeyimiz de Allahtan rahmet diliyoruz

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Talat Eyüpoğlu konuşmasında şunları söyledi: "Değerli meclis arkadaşlarım hepinizi saygı ile selamlıyor bende partim adına Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde şükranla, saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyoruz. Mekanları cennet olsun. Samsun’da Belediye Başkanlığı yapmış rahmeti rahmana kavuşmuş Muzaffer Önder’ ağabeyimiz de Allahtan rahmet diliyoruz ”

AK Parti Grup Başkanı Vekili Yavuz Yılmaz; "Dünya çapında adından söz ettirmiş, Türkiye için önemli olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ile ülkeyi yasa bağlamasının ölüm yıl dönümünde rahmetle yad ediyoruz. Benim için bir ağabey olan beraber fikir ve sohbet ortamlarında da bir arada olduğumuz rahmetli Muzaffer Önder'e yüce Mevla'dan rahmet diliyorum” dedi.

MHP Grup Başkanı Vekili İbrahim Üstün ise, "Bende tüm grup başkan vekillerimizin duygu ve düşüncelerine katılıyor Mustafa Kemal Atatürk’e ve Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Rahmetli Muzaffer Önder’e Allahtan rahmet diliyorum” diye konuştu.

“Emin Kar’ın adını yaşatalım”

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyesi Cemalettin Kola, futbolcu Emin Kar’ın adının atılmasını isteyerek şunları söyledi: ” Yakın zamanda ebediyete uğurladığımız şehrimizin takımı Samsunspor ile özleşen Futbolcu Emin Kar’ın adını yaşatmak adına belediye meclisinin ortak kararı ile bir parka verilmesini istiyoruz “dedi. Bu talebe karşı Başkan Demirtaş, Samsunspor için emek vermiş ömrünü verdiği Samsunspor’a ve Samsun için  aile kabristanlığında defnedilen Emin Kar isminin daha büyük bir spor tesisine verilmesidir gönlümüzden geçen. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir ile bu konuyu bizzat konuşup rahmetli Emin Kar’ın adını ölümsüzleştireceğiz” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)