CHP'li Özel, Manisa Valisi'ne tepki gösterdi

CHP Milletvekili Özgür Özel, Manisa'da 23 Nisan Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’ndaki çelenk koyma törenine katılmayan Vali Erdoğan Bektaş’a tepki gösterdi.

Yerel 23.04.2015, 15:31
CHP'li Özel, Manisa Valisi'ne tepki gösterdi

CHP Milletvekili Özgür Özel, Cumhuriyet Meydanı’ndaki çelenk koyma törenine katılmayan Vali Erdoğan Bektaş’a tepki gösterdi. Özel, “Hangi önemli işiniz vardı da o törene katılmadınız?” dedi.


Başta CHP olmak üzere Manisa Barosu, Eğitim-İş Manisa Şubesi, Vatan Partisi Manisa İl Teşkilatı, Atatürkçü Düşünce Derneği Manisa Şubesi, Türkiye Gençlik Birliği, Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği ve Emekçi Kadınlar Platformu üyeleri, 23 Nisan'ı alternatif yürüyüş ve çelenk töreniyle kutladı. Manisa 19 Mayıs Stadı önünde toplanan siyasi parti ve sicil toplum kuruluşlarından oluşan yaklaşık 200 kişilik grup, önde dev Türk bayrağı ve Atatürk portresi eşliğinde kortej halinde yürüyüşe başladı. Yürüyüşe Milletvekili Özel ve CHP’nin Manisa milletvekili adayları da katıldı. Grup, Cumhuriyet Caddesi ve Atatürk Bulvarı üzerinden, "Mustafa Kemal’in askerleriyiz" sloganı atarak Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. Burada Millî Egemenlik Anıtı’na çelenk koydular. Bir konuşma yapan Özgür Özel, "Bugün burada eskiden olduğu gibi pek çok kuruluşun, partinin, sivil toplum örgütünün çelenkleri var. Hepimiz buradayız. Pekiyi Manisa Valiliği ile Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin çelengi nerede? Diğer partilerin çelengi nerede? Bu nasıl bayram, bu vali nerede? Sabahleyin program için saat 09.00’da Cumhuriyet Meydanı’na geldik. Sadece İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün çelengi vardı ve kendisi de çelengini koydu. İlçe belediye başkanı, milletvekili ve pek çok kurum ile kuruluşun temsilcisi törende vardı ancak bir ülkeyi ve devleti o şehirde temsil eden vali bey yoktu. Soruyoruz, hangi önemli işiniz vardı da o törene katılmadınız? 23 Nisan törenine katılmayacak, saygı duruşunda bulunmayacak kadar devlet adamı ve devlet temsilcilerine sesleniyoruz. Herkese müjde veriyoruz, seneye 23 Nisan 2016 günü burada meydanda vali olacak, bütün milletvekilleri olacak, belediye başkanları olacak, katılması herkes olacak ve bu töreni, eskiden olduğu gibi on binlerle yapacağız. Bu sene 7 Haziran gününde bu millet bir kez daha törenlerini yapmayanlara, milli egemenliğe gölge düşürenlere karşı bir kez daha yönetimi ele alacak, törenleri yapmayanları, yaptırmayanları cezalandıracaktır.” dedi.

Yorumlar (0)