CHP'li Zeybek'ten; Samsun raporu...

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun'da vatandaşlarla görüşerek bir rapor hazırladı.

Yerel 16.08.2015, 18:59 16.08.2015, 19:06
CHP'li Zeybek'ten; Samsun raporu...

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, İlkadım ilçesinde bulunan Saathane Meydanında esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Koalisyon görüşmeleri sonrası Samsun'da nabız yoklayan Kemal Zeybek, vatandaşların hükümet ve erken seçim konusunda düşüncelerini dinledi.

Saathane Meydanında bulunan çay ocaklarına ve iş yerlerine giderek vatandaş ve esnaflarla görüşen CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, ziyaretler sonrası yaptığı değerlendirmede, "Samsun milletvekili olarak vatandaşlarımızla ülkemizin içinde bulunduğu son durum ile ilgili görüş alış verişinde bulunduk. Vatandaşlarımız başta ülkemizde yaşanan terör olayları olmak üzere, hükümetin kurulması ile ilgili yürütülen sürecin sonuca ulaşamamasından rahatsız. Öncelikle burada şunu belirtmek isterim ki, yaşanan terör olaylarında asker ve polislerimizin şehit düşmesinden son derece üzüntülüyüz. Çözüm Süreci adı altında uygulamaya konulan politikaların yaşanan üzücü olayların ardından çözümsüzlüğe neden olduğunu görmekteyiz. PKK terör örgütünün son günlerde gerçekleştirdiği terörist saldırılarda askerlerimiz ve polislerimiz şehit oldu. Bu durum son derece üzüntü vericidir. CHP olarak terörün son bulmasından yanayız. Ancak AKP'nin uyguladığı politikalar terörü yeniden hortlatmıştır. Hükümetin kurulması ile ilgili süreçte de CHP masaya samimi bir şekilde oturmuştur. Ancak AKP'nin niyeti hükümet kurmak olmadığı için süreci tıkayarak sanki CHP hükümetin kurulmasını istemiyormuş gibi bir hava yaratmıştır. Biz hükümetin kurulması için samimi olduk. Ancak AKP, milletin iradesine saygı duymadığı için ülkeyi erken bir seçime sürüklemek için elinden geleni yapmıştır. Neticede yapılan koalisyon görüşmeleri sonrası da erken seçim konuşulmaya başlanmıştır. 7 Haziran genel seçimlerinde millet muhalefet partilerine de hükümet kurma konusunda yetki vermiştir. Ancak bu durum milletin iradesine saygı duyduğunu söyleyen AKP'yi rahatsız etmiş, koalisyon hükümeti görüşmeleri başlamadan rengini belli ederek, erken seçimi dillendirmiştir. Samsun'da vatandaşlarımızla yapmış olduğum görüşmelerde bana iletilen tüm istek, eleştiri ve diğer konuları genel merkezimize rapor olarak ileteceğim" dedi.


CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Saathane Meydanı esnaflarına yaptığı ziyaretlerde kendisine iletilen sorunlarıda dinleyerek, not aldı. Zeybek, hükümetin kurulması konusunda CHP'nin elini taşın altına koyduğunu da vurgulayarak, vatandaşlardan erken seçim olması durumunda destek istedi.

Yorumlar (0)
banner442