Alexa

Çiftçilere Fidan Desteği

Salihli Belediyesi, tarımın gelişmesi, üretimin desteklenmesi ve üreticilerin gelirlerinin arttırılması amacıyla çiftçilere zeytin fidanı dağıttı.

Çiftçilere Fidan Desteği
banner327

Salihli Belediyesi, çiftçilere zeytin fidanı dağıttı. Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda; çiftçilere destek olması gayesiyle üreticilere Üretim Serasında yetiştirilen zeytin fidanlarının dağıtıldığını söyledi. 

80 üreticiye 10’ar adet zeytin fidanı dağıtıldığını belirten, Başkan Kayda; çiftçilerin her zaman yanında olduklarını ve destek verdiklerini söyledi.

Salihli’de nüfusun yüzde 60’ının geçimini tarımla sağladığını belirten Belediye Başkanı Zeki Kayda yaptığı açıklamada, Salihli Belediyesi Üretim Serasında yetiştirilen zeytin fidanlarının çiftçilere destek olmak amacıyla Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekiplerince üreticilere dağıtıldığını belirtti. Özellikle kırsal alanlarda yaşayan çiftçilerin desteklenmesi için tarıma ve tarım projelerine destek vermeyi sürdüreceklerini vurgulayan Başkan Zeki Kayda, “Kırsal bölgelerde üretimi artırmak ve çiftçinin kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla, diğer yatırımların yanında hayvancılık ve fidan desteğine de büyük önem veriyoruz. Salihli Belediyesi olarak tüm imkanlarımızla her zaman çiftçilerimizin yanındayız ve onlara her konuda destek olacağız ” diye kaydetti.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE