Cihannüma’dan Şehitlere Vefa

Cihannüma Platformu öncülüğünde Manisa'da hatim duası yapıldı. 15 Temmuz şehitleri başta olmak üzere din, millet, vatan ve bayrak için canını vermiş aziz şehitlerimize bağışladı.

Yerel 22.08.2016, 13:35 22.08.2016, 14:39
Cihannüma’dan Şehitlere Vefa

Cihannüma Platformu öncülüğünde her ay düzenli olarak hatimler okuyan gönüllüler, tarihi Ulu Camii’nde sabah namazında biraraya gelerek duasını yaptıkları bu hatimlerin sevabını 15 Temmuz şehitleri başta olmak üzere din, millet, vatan ve bayrak için canını vermiş aziz şehitlerimize bağışladılar.

HABER MERKEZİ

Herkesin insanca ve haysiyetli bir yaşam sürmesini temin için “adalet, ahlak, hikmet, hürriyet, barış ve emniyet” gibi temel insani değerler etrafında 4 yıl önce kurulan ve Manisa İl Temsilciliği’ni Basın İlan Kurumu Müdürü Kenan Tokgöz’ün yaptığı Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu, Manisa’daki faaliyetlerini de büyük bir titizlikle sürdürüyor.

Her ay rutin bir faaliyet olarak Kur’an-ı Kerim’i hatmeden Platform üye ve gönüllüleri duasını da har ay tarihi bir camide buluşarak yapıyor. Son ayın Sabah Namazı buluşması ve geçen ay okunan hatimlerin duası Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Manisa il Temsilcisi Kenan Tokgöz başta olmak üzere platformun üye ve gönüllüleri ile hazır bulunan cemaatin iştirakiyle tarihi Ulu Camii’nde yapıldı. Ulu Camii İmamı Murat Emgener’in kıldırdığı Sabah Namazının ardından hatim duasını yapan Şehzadeler İlçe Müftüsü Mehmet Cesur, hatimlerin sevabını 15 Temmuz şehitleri başta olmak üzere din, millet, vatan ve bayrak için canını vermiş aziz şehitlerimize bağışladı. Cesur, dua sonrasında tüm Türkiye’de olduğu gibi Manisa’da da düzenli olarak sürdürülen Kur’an-ı Kerim’i hatim faaliyetine öncülük ettikleri için platform yönetimi ile katkı sunan gönüllülere teşekkür etti.

Tokgöz’den Kara’ya teşekkür plaketi

Cihannüma Platformu Manisa Sabah Namazı Buluşması namaz ve hatim duasının ardından Ulu Camii önündeki parkta çay, simit, peynir ikramlı kahvaltıyla samimi bir ortamda gerçekleşti. Platform üyesi Milli Eğitim Müfettişi Miktat Kara, Gaziantep’e tayini dolayısıyla katılımcılarla kahvaltıda vedalaşırken Platformun Manisa İl Temsilcisi Kenan Tokgöz de Manisa’daki faaliyetlerin ilk gününden itibaren yönetiminde yeralarak önemli katkılar sunan Kara’yı teşekkür plaketi ile onurlandırdı.

Tokgöz, plaket takdimi esnasında yaptığı konuşmada, “Manisa’da faaliyete başladığımız ilk günden itibaren omuz omuza olduğumuz değerli Miktat Kara kardeşimizi tayini dolayısıyla Gaziantep’e uğurluyoruz. Kendisi adalet, ahlak, hikmet, hürriyet, barış ve emniyet gibi temel insani değerler etrafında 4 yıl önce kurulan platformumuzun ilimizdeki çalışmalarında fikri, mali ve bedeni çok büyük özveri ve katkılar sunmuştur. Bu vesileyle kendisine huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ederken, Gaziantep’te de hayırlı hizmetlerini sürdüreceğine gönülden inanıyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Samimi bir ortamda gerçekleşen duygusal vedalaşma sonrası katılımcılar tarihi Ulu Camii önünde hatıra fotoğrafı da çektirmeyi de ihmal etmedi.


cihannuma'dan sehitlere hatim
 

Yorumlar (0)