Çıkrıkçı’nın İçme Suyu Deposu Yenilendi

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı Çıkrıkçı Mahallesinde içme suyu deposunun bakım onarımını yaparak hanelere daha sağlıklı ve kesintisiz su ulaşmasını sağladı.

Yerel 24.05.2022, 12:36 24.05.2022, 12:59
Çıkrıkçı’nın İçme Suyu Deposu Yenilendi

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu depolarının bakım onarım ve revziyon çalışmalarına devam ediyor. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında Turgutlu’nun Çıkrıkçı Mahallesinde de içme suyu deposu baştan aşağıya yenilendi. İçme suyu deposunda dış cepheden, manevra odasına, yalıtım sisteminden fayans döşemelerine kadar birçok alan yepyeni bir görünüme kavuşturuldu. Himaye çiti ile de çevrilen depoya dışarıdan herhangi bir müdahale edilmesinin de önüne geçildi.

“Mahallemiz yaşanabilir bir yer haline geldi”

Çıkrıkçı Mahalle Muhtarı Ömer Eryılmaz, “Mahallemizde ileriye dönük yapılan yatırımlardan çok memnunuz. Hizmetleriyle mahallemizi daha yaşanabilir bir yer haline getiren Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e çok teşekkür ediyoruz. Mahallemizde bulunan içme suyu depomuzu baştan aşağıya yenilendi. Depomuzu eski haliyle kıyaslamak mümkün bile değil. Allah emeği geçenlerden razı olsun” dedi.

Minik Öğrencilere Su Tasarrufu Bilinci Aşılandı

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, suyun önemini vurgulamak ve tasarruf yollarını anlatmak amacıyla düzenlediği eğitim seminerlerine aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda, Ahmetli ilçesinde bulunan Alahıdır İlkokulunda suyun tasarruflu kullanımı konusunda eğitim verildi. Yaşlarına uygun içeriklerle hazırlanan sunumlarla, suyun canlı yaşamının sürmesinde ne kadar önemli olduğu bir kez daha miniklere aktarıldı. Eğlenceli çizgi filmlerle de desteklenen eğitim sonrasında, çocuklara dağıtılan hediyeler ile tasarrufun önemi pekiştirilerek verilen bilgilerin davranış değişikliğine dönüşmesi teşvik edildi. Okul idaresi ise, MASKİ’nin su tasarrufu konusundaki öğretici etkinliğine ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek, teşekkür etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)