banner434

banner433

Cizre'de olaylar durmuyor

Şırnak’ın Cizre ilçesinde eylemler bu gecede devam etti. Akşam saatlerinde başlayan eylemler geç vakte kadar devam etti.

Yerel 31.12.2014, 00:51 31.12.2014, 00:58
Cizre'de olaylar durmuyor

 Şırnak’ın Cizre ilçesinde hemen hemen her gece yaşanan sokak eylemleri bu gece de yaşandı. Akşam saatlerinde başlayan olaylar geç vakte kadar devam ederken, halen silah sesleri kesilmedi.

Cizre’de 27 Aralık’ta tırmanan gerginliğin izleri devam ediyor. Geçtiğimiz cumartesi günü yaşanan çatışmadan sonra tam anlamıyla Cizre’de hayat normale dönmüş değil. Hemen hemen her gece sokaklara inen PKK’nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Harekatı (YDG-H) üyeleri, ellerinde uzun namlulu silahlarla sokak eylemlerine devam ediyor. İki gündür gündüz vakti çarşı esnafı kepenklerini açıp normal hayata dönmeye çalışırken, gece saat 18.00’dan sonra hayat normalden çıkıyor ve sokaklar yine karışıyor. Esnaflar, olaylardan ciddi anlamda rahatsızlık duyduklarını, artık hiç kimsenin can güvenliğinin kalmadığını ifade ediyor.

Bu gece yine sokak eylemleri yapan YDG-H üyeleri, başta Nusaybin ve Yafes caddeleri ile Dörtyol Kavşağı olmak üzere birkaç yerde izinsiz gösteri yaptı. Yola çıkan yüzleri maskeli ve çoğunun ellerinde uzun namlulu silahlı eylemciler yola barikat kurup, yolu trafiğe kapattı. Olay yerine intikal eden polis zırhlı araçları eylemcilere müdahale etmek istedi. Ancak bu sefer eylemciler, polis araçlarına molotof bombalarıyla saldırdı. Polis de göstericilere biber gazı ile müdahale etti. Polis ile göstericiler arasında kovalamaca geç vakte kadar devam ederken ilçede halen silah sesleri kesilmedi.

Yorumlar (0)