Çocuklarla Tekne Orucu ve 23 Nisan Etkinliği Bir Arada

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar program sırasında çocukların balonunu şişirdi. Çocuklar şair ve yazar Senai Demirci’nin komutu ile balonları patlattıktan sonra kendilerini sunulan yiyeceklerle oruçlarını açtı.

Yerel 24.04.2021, 15:12
Çocuklarla Tekne Orucu ve 23 Nisan Etkinliği Bir Arada

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar Şair ve Yazar Senai Demirci’nin Karavan’da Ramazan Programı adıyla Kavlan Ağacı altında çocuklara yönelik düzenlediği tekne orucu etkinliğine katıldı. Tekne Orucu etkinliğinin olduğu yere Fatsa Belediyesi 23 Nisan Kortej ekibi de gelince çok neşeli bir program gerçekleşti. Başkan Kibar program sırasında çocukların balonunu şişirdi. Çocuklar şair ve yazar Senai Demirci’nin komutu ile balonları patlattıktan sonra kendilerini sunulan yiyeceklerle oruçlarını açmış oldu.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar programda yaptığı açıklamada, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı Pandemi döneminde Pandemi kurallarına uygun bir şekilde Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde düzenlenen organizasyonla birlikte gerçekleştirdik. Fatsa Belediyemizin de düzenlediği organizasyonla da bir araya gelince çok eğlenceli bir ortam ortaya çıktı. Çocuklarımızın tekne orucunun iftar saatine denk geldik. Burada Senai Demirci hocamızla birlikte çocuklarımızın iftarını gerçekleştirdik aynı zamanda biraz buruk da olsa unutulmaz bir 23 Nisan etkinliği gerçekleştirmiş olduk. Bu imkanları bize sunduğu için Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Başta çocuklarımız olmak üzere 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm ulusumuza kutlu olmasını diliyorum.” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZA ORUÇ ALIŞKANLIĞINI KAZANDIRMAK İSTİYORUZ”

Şair ve yazar Senai Demirci ise Karavanda Ramazan programlarının tekne orucu iftarı Fatsa’da yaptıklarını belirterek, “Çocuklarımızı oruç tutup ezanla iftar etme gibi bir zevkle tanıştırmak istiyoruz. Çocuklarımızın öğlen ezanı ile birlikte iftarlarını açmalarını sağladık. 23 Nisan'da olunca bugün bayram üzerinde bayram oldu çocuklar gayet de güzel eğlendi.” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)