Çorum'un Halk-Et Ürünlerine Gurme 2021 Samsun Fuarında Büyük İlgi

TÜYAP tarafından organize edilen Gurme 2021 Samsun Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı’na katılan Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, HalkEt’in ürünleri hakkında bilgi vererek, ziyaretçilere kelle paça ve işkembe çorbası ikramında bulundu.

Yerel 27.11.2021, 21:47 28.11.2021, 11:26
Çorum'un Halk-Et Ürünlerine Gurme 2021 Samsun Fuarında Büyük İlgi

Çorum Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve önemli bir proje olan HalkEt ürünleri, TÜYAP tarafından organize edilen Gurme 2021 Samsun Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı’nda ziyaretçilerin ilgisini üzerine çekti.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, TÜYAP Gurme 2021 Fuarı'nda HalkEt standını ziyaret etti, standı ziyarete gelen misafirlere HalkEt’in ürünleri hakkında bilgi verdi. Başkan Aşgın, aynı zamanda ziyaretçilere kelle paça ve işkembe çorbası ikramında bulundu.

Çorum Belediye Başkanı Dr.Halil İbrahim Aşgın kendi bünyelerinde bulunan BELTAŞ’a bağlı HALK- ET standında yaptığı açıklamada, “HalkEt Kombinası tarafından hazırlanan ürünleri TÜYAP Samsun Gurme 2021 Fuarı'na gelen ziyaretçilerin beğenisine sunduklarını kaydederek, "HalkEt bünyesinde yer alan manda sucuk, dana sucuk, Osmanlı sucuk, kuzu kavurma, dana kavurma, işkembe çorbası, kelle paça çorbası ve fuara özel yaptığımız İnegöl köftesi ürünlerimiz oldukça yoğun ilgi görüyor” dedi.

HalkEt Kombinasını kurduktan sonra inovatif ürünler üretmeyi hedeflediklerini söyleyen Başkan Aşgın, ilk olarak kavurmalar ürettiklerini, yerelde pazarladıklarını, yerelde büyük ilgi görmasi üzerine, ulusal firmalardan teklifler aldıklarını belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü: 

İşkembe ve Kellepaça

HalkEt’in bütün tescillerini aldık. Dana kavurmaları daha da geliştirerek kapsamını daha da artırdık. Şuan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri başta olmak üzere tüm satış noktalarında kavurmalarımız yerini aldı. Daha sonra doktorların ve sağlık çalışanlarının kovid 19 sürecinde işkembe ve kellepaça çorbasının kovid19’a iyi geldiğini ve direnci artırdığını söylediklerinde her evde bu yapılamıyor zor oluyor dedik ve hazır çorba mantığında ama hazır çorba gibi de değil geleneksel ninelerimizin yaptığı ürünler gibi olsun istedik ve 10 dakika da hazırlanan bu ürünü satışa sunduk. Türkiye’nin her yerinde bu ürünümüzü de satıyoruz” 

Önce “insan” anlayışıyla şehrin tarihi, kültürel ve çevresel değerlerine sahip çıkan, sağlık ve refah içinde yaşanabilir bir kent oluşturmak asli hedefleri olduğunu belirten Başkan Aşgın, Çorum halkının kaliteli, güvenli ve ucuz et yiyebilmesi amacıyla Çorum Belediyesi tarafından kurulan HalkEt kısa zaman içinde çorumluların ilgisini çektiğini belirtti.

Beğenilerek tüketilen Halket ürünleri diğer illerdeki belediyelere de örnek oldu. 

Belediye tarafından kurulan Mezbaha tesisleri içerisinde yer alan HalkEt Tanzim Satış Mağazalarında uygun fiyata kaliteli et tüketmek isteyenlerin uğrak yeni oldu. Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum halkına kaliteli, güvenli ve ucuz et yeme imkanı sunduklarını kaydederek, "Mezhabadan Halka” sloganı ile uygun fiyatlarla hemşehrilerine sunduklarını söyledi.

Mezbaha tesislerinde günlük 250 büyük, 500 küçükbaş hayvan kesimi gerçekleştiriliyor. İşlenen et ürünleri Halk Et Kombinası bünyesindeki satış mağazasında vatandaşa et ürünleri, kavurma ve sucuk satışı yapılıyor. Pişirilmeye hazır halde paketlenen kelle paça ve işkembe üretimine de başlayan HalkEt, kısa zamanda talep görmeye başladı.

2021 Samsun Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı’nda sergilenen tamamen doğal HalkEt Ürünleri tadıyla, ambalajıyla, sunumda bulunan personeliyle Çorumun gurur tablosu oldu.

Yorumlar (0)