Alexa

DEĞERLİ ZAMANLAR PROJESİ COŞKUYLA SONA ERDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kula, Selendi, Demirci ve Köprübaşı ilçelerinde çocuk ve gençlerin yaz tatillerini verimli bir şekilde değerlendirmesi amacıyla organize edilen Değerli Zamanlar Projesi sona erdi.

DEĞERLİ ZAMANLAR PROJESİ COŞKUYLA SONA ERDİ

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun desteğiyle, Manisa Valiliği, Kula, Selendi, Demirci, Köprübaşı kaymakamlıkları, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, ilçe milli eğitim müdürlükleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Uluslararası Damla Gönüllüleri Derneği tarafından yürütülen ve 5 hafta süren projeye katılan öğrenciler, yüzme, voleybol, futbol, basketbol, masa tenisi, badminton, resim, müzik ve tiyatro eğitimleri alarak, keyifli bir yaz tatili geçirip, yeteneklerini keşfettiler.

Bu kapsamda, Kula’da 9 dalda toplam 954 öğrenci, Selendi’de 9 dalda 703 öğrenci, Demirci’de yüzmede 445, Köprübaşı’nda yüzmede 170 öğrenci eğitim aldı. Spor ve sanatsal eğitimlerin ardından kapanış töreni gerçekleştirildi. Yoğun ilgi gören kursların finalinde ilçeler arası dostluk ve kaynaşma turnuvaları yapıldı. Ayrıca sanat (tiyatro, müzik, resim) eğitimi alan öğrencilerin gösterileri de büyük beğeni topladı. Proje sonunda tüm öğrencilere anı madalyası takdim edildi.

ÖĞRENCİLER VE VELİLER PROJEDEN MEMNUN KALDI

Projeyi çok sevdiklerini belirten öğrenciler, boş zamanlarını spor ve sanatla geçirdikleri için mutlu olduklarını, iyi bir arkadaşlık çevresi edindiklerini, öğrenirken eğlendiklerini, özgüven kazandıklarını söylediler. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na teşekkür eden öğrenciler, “Bu proje olmasaydı, yaz tatilimizde evde oturup teknolojik aletlerle vakit geçirmiş olacaktık. Değerli Zamanlar ile dolu dolu bir yaz tatili geçirdik. Bizim açımızdan çok yararlı bir proje oldu” diye konuştular. Veliler ise projenin amacına ulaştığını gözlemlediklerinin altını çizerek, “Değerli Zamanlar Projesi, çocuklarımız için çok faydalı geçti.

Çocuklarımız hem sporsal hem de sanatsal dallarda yeteneklerini ortaya koydular. En azından televizyon ve telefondan bir nebze olsun uzak durdular. Sokakta oynayacaklarına gittikleri yer belli. Hem gelişimleri açısından hem boş zamanları değerlendirme açısından, arkadaşlıklar kurdular ayrıca kendilerini daha ön planda hissettiler. Deneyimli eğitmenlerimizden de çok memnun kaldık. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Bu projenin önümüzdeki yıllarda da devam etmesini istiyoruz” dediler.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019, 10:52
YORUM EKLE