Değirmenci'den Cumhuriyet Bayramı mesajı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Hayata Anlam Katanlar Derneği Başkanı Murat Değirmenci, "Cumhuriyetin Temel Esası Birlik ve Beraberlik Ruhudur" dedi.

Yerel 28.10.2020, 19:52 28.10.2020, 23:06
Değirmenci'den Cumhuriyet Bayramı mesajı

Hayata Anlam Katanlar Derneği Başkanı Murat Değirmenci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Cumhuriyetin Temel Esası Birlik ve Beraberlik Ruhu olduğunu belirten Başkan Değirmenci, “Cumhuriyetin temel esaslarından olan birlik ve beraberlik ruhu, bugünlerde ihtiyaç duyduğumuz bir olgudur. Cumhuriyet, tarihin şafağından beri var olan milletimizin tarih içindeki büyük yolculuğunun çok önemli bir anında, ona yepyeni bir hayatiyet kazandıran yepyeni ufuklar açan muhteşem bir olaydır." dedi.

Milliyetimiz ortak kader anlayışına sahip çıkmıştır

Cumhuriyet, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adı olduğunu ifade eden Değirmenci, "Cumhuriyetimiz mana ve gücünü, milletimizin ortak iradesiyle ve büyük bir imanla gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseri olmasından almaktadır. İnsanlık tarihi, milletlerin böylesine sarsılmaz bir ortak iradeyle kendi kaderlerini kendi elleriyle yazdıklarına çok nadir şahit olmuştur. Bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü, dayanışmamızı sağlayan Cumhuriyet misakının temelini, ülkesine sadakatle bağlı tüm yurttaşların eşitliği ve özgürlüğü fikri oluşturmaktadır. Milletimiz sevinçte, kederde, zor günde ortak kader anlayışına sahip çıkmıştır." ifadelerini kullandı.

Cumhuriyetin 97. yılını kutlayan Murat Değirmenci kutlama mesajında şunları söyledi: "Cumhuriyet, milletimizin doğulusuyla, batılısıyla, kuzeylisiyle, güneylisiyle kadın-erkek, yaşlı-genç demeden, kan ve gözyaşlarıyla yazdığı eşsiz bir destandır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ile anıyor, Cumhuriyetimizin 97. yılını kutluyorum."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)