Demirci'de Seferberlik

Manisa’nın Demirci ilçesinde etkili olan şiddetli sağanak ve fırtına, günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Ayrıca, Mahmutlar, Yeşiloba, Yeşildere, Kuzuköy, Kovancı, Kazancı, Sağnıç ve Öksüzlü mahalleleri de sağanak ve fırtınadan etkilendi.

Yerel 29.06.2019, 18:21 29.06.2019, 18:58
Demirci'de Seferberlik

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı sel ve fırtınadan etkilenen bölgelerde harekete geçerek adeta seferberlik ilan etti.

Hafta içerisinde Manisa’nın Demirci ilçesinde etkili olan şiddetli sağanak yağış ve fırtına, günlük yaşamı olumsuz yönde etkiledi. Yollarda taşkınlara ve hasarlara neden olan sel felaketi ile ilgili bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor.

Manisa’nın Demirci ilçesine bağlı, Mahmutlar, Yeşiloba, Yeşildere, Kuzuköy, Kovancı, Kazancı, Sağnıç ve Öksüzlü mahallelerinde yağışlardan dolayı olumsuz yönde etkilen vatandaşlarada yardımcı olunuyor.

Yollarda taşkınlar ve menfezlerin tıkanması ile çeşitli hasarlar oluşturan afetin ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, seferber oldu. Vatandaşların mağduriyet yaşamaması için çalışma başlatan ekipler, Gecenin ilerleyen saatlerinden bir sonraki günün akşamına kadar yoğun çalışma yürüten ekipler, yollarda bakım ve onarım çalışması gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla Demircili vatandaşlarımızın mağdur olmaması için hızla çalışma başlattık. Kısa sürede hasar oluşan yerlerde gerekli onarımları tamamlayacağız. Demircili hemşehrilerimize geçmiş olsun diyor, Büyükşehir Belediyesinin her zaman yanlarında olduğunu belirtmek istiyorum” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)