Alexa

Demirtaş; 2009’da Başlattığımız Hizmet Türkiye’ye Örnek Oldu

İlkadım Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Cenaze Hizmetleri Şefliği, hizmetleriyle yakınını kaybeden vatandaşlara hizmet veriyor. Başkan Demirtaş yaptığı açıklamada, 2009-2014 döneminde cenaze hizmetlerini başlattıklarını ve Türkiye’ye iyi bir örnek olduğunu söyledi.

Demirtaş; 2009’da Başlattığımız Hizmet Türkiye’ye Örnek Oldu

SAMSUN - İlkadım - Vatandaşların en acılı günlerinde acılarını hafifletmek için gece gündüz yanlarında olduklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “İlkadım büyük bir aile ve hepimiz bu ailenin bir parçasıyız” dedi.

İlkadım Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Cenaze Hizmetleri Şefliği, hizmetleriyle yakınını kaybeden vatandaşların acısını hafifletmek için var gücüyle çalışmaya devam ettiklerini, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın büyük bir hassasiyetle önem verdiği hizmetlerin başında gelen cenaze hizmetleri çalışmaları ile yakınını kaybeden İlkadımlılara taziye çadırı, pide, ayran ve çay ikramları ve ulaşım hizmetleri belediye çalışanlarınca ücretsiz verildiğine dikkat çekildi.

İlkadım Belediyesi Cenaze Hizmetleri Şefliği, taziye hizmetlerinin yanı sıra kamu kurumları ve STK’lar tarafından gerçekleştirilen etkinlikler ile halkın özel günlerinde talepler doğrultusunda masa-sandalye ve çadır hizmetlerini yerine getirerek yardımcı olduklarını belirtti.

“HEPİMİZ BU BÜYÜK AİLENİN BİR PARÇASIYIZ”

“İlkadım büyük bir aile ve hepimiz bu ailenin bir parçasıyız” diyen Başkan Demirtaş; “2009-2014 döneminde cenaze hizmetlerimizi başlatarak halkımızdan büyük bir takdir almıştık. O yıllarda başlattığımız bu anlamlı hizmetler İlkadım’dan başlayarak Türkiye’ye iyi bir örnek olarak yayıldı. Bugün ise bunun gibi birçok hizmetimiz örnek olmaya devam ediyor” diye konuştu.

DEMİRTAŞ; “HALKIMIZLA SEVİNCİ DE HÜZNÜ DE PAYLAŞIYORUZ”

Sevinçlerin paylaştıkça çoğaldığını, hüzünlerin ise paylaştıkça azaldığını vurgulayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Halkımızın mutluluğunu arttırmak nasıl ki görevimiz ise üzüntülerinde de yanlarında olarak acılarını hafifletmek bizlerin hem insanlık vazifesi hem de bir başkan olarak görevidir. Bu bilinç ile maddi kaygılar gütmeden tamamen ücretsiz olarak yakınını kaybeden vatandaşlarımızın acılarını cenaze hizmetlerimizle hafifletmeye çalışıyoruz. Belediyemizin personeli cenaze sahibine hiçbir iş bırakmayacak şekilde taziyeye gelen misafirlerini ağırlıyor. Pide, ayran ve çay gibi ikramlarda bulunuyor ve ulaşım hizmetlerini gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2020, 15:37
YORUM EKLE