DEMİRTAŞ; " Milli Değerlerimize Sahip Çıkmalıyız"

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 90. yıldönümünü kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yerel 28.10.2013, 23:24 28.10.2013, 23:36
 DEMİRTAŞ;


29 Ekim 1923 tarihi Türkiye'nin 90 yıl önce temellerinin atıldığı büyük bir adımın milatı olarak tarihe geçtiğini söyleyen  İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, " 19 Mayıs 1919 tarihinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ilk adımını atarak Milli Mücadele ateşinin Samsun'da yakmıştır. Bu ruh tüm ulusa yayılarak  ülke sathında vücut bulmuştur. İnsanlık tarihi, milletlerin böylesine
sarsılmaz bir ortak iradeyle kendi kurtuluş destanlarını yazdıklarına çok nadir şahit olmuştur.

Dünya tarihinde Milli Mücadelesini yürüterek milli egemenliğe dayalı bir devleti kuran kahraman bir ecdada sahip tek ülke olmanın onurunu her zaman yaşıyoruz.

Cumhuriyet umuttur, hürriyettir, fazilettir, zenginliktir, ortak katılımdır, değer ve ahlaki bütün üstün nitelikleri kendinde toplayan ideal bir yönetimdir. Cumhuriyet erdemli insanların yönetimidir.

Hak ve hürriyetlerinden mahrum ve yoksun bırakılmış toplumların ayakta kalmaları ve yaşamalarının mümkün olmadığı unutulmamalıdır. Bizlere düşen en önemli görev, Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak, savunmak, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke devrimleriyle aydınlanmış yolda emin ve güçlü adımlarla ilerlemek, bu değerleri gelecek kuşaklara teslim etmektir.  Bağımsızlığını kazanma uğrunda yıllarca mücadele veren ve tüm yokluklara karşın bu haklı mücadeleden dünyaya örnek olacak bir zaferle çıkan Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde bağımsız, güçlü ve çağdaş bir devlet olmayı başarmıştır. Bu başarının ardında, Türk Milletinin fedakârlığı, vatan sevgisi ve azmi vardır. 

Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan tüm kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyor, tüm hemşerilerimizin Cumhuriyetimizin 90. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum." dedi.
Yorumlar (0)