Demirtaş, Şehir hayatında en büyük sıkıntıyı yerel yönetimler yaşıyor

İlkadım ilçesi Toybelen mahallesi’nde  düşkün halde ölüme terk edilen sokak köpeğini görüp Alo:153 arayan hayvanseverin çağrısına İlkadım Belediyesi Sağlık İşleri ekipleri koştu.

Yerel 21.10.2020, 14:43
Demirtaş, Şehir hayatında en büyük sıkıntıyı yerel yönetimler yaşıyor

Alo:153 arayan hayvanseverin çağrısına İlkadım Belediyesi Sağlık İşleri ekipleri koştu. Gelen ihbar sonrası verilen adreste bitkin bir halde yatan köpeğe müdahale eden ekipler gün içersinde kaza geçirmiş ya da çeşitli nedenlerden dolayı yaralanmış yaklaşık 10 sokak hayvanına ilk kontroller sonrası gerekli tedavi için Büyükşehir Güçten Düşmüş Hayvan Bakım Merkezi yetkililerine teslim etti.

Şehir hayatında en büyük sıkıntıyı yerel yönetimler yaşıyor. 

Herhangi bir sebeple yaralanan sokak hayvanlarına belediye olarak sahip çıktıklarını da dile getiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş;“ Pandemi sürecinde dahi Sağlık İşleri Müdürlüğümüz işlerini aksatmadan çalışmalarına devam etti. Sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı dönemde, insanlar evlerine çekilince doğanın kendisine geldiğini gördük. İnsanlar kadar hayvanların da yaşam hakkı var. Bu konuda herkesin hemfikir olması gerekir. Bu dünyaya, hayvanlar ile birlikte geliyoruz. Şehir hayatında en büyük sıkıntıyı yerel yönetimler yaşıyor. Çünkü bir sokak hayvanını sevenler de var, şikayetçi olanlar da var. Özellikle kırsaldaki köpeklerin, şehir sınırlarına getirilerek bırakılması bizim bu iş için ayrılan bütçemizi zorluyor. Normal şartlarda kentteki hayvan popülasyonu ile ilgili bir sıkıntı yok. Aşı, tedavi, besleme, kısırlaştırma ya da derneklerimizden, hayvanseverlerimizden gelen taleplerin karşılanması gibi konularda Büyükşehir Belediyemizle birlikte can dostlarımız için özveri ile çalışıyoruz. Sonuç itibariyle can taşıyan her canlıya yardım elimizi uzatmamız gerektiği düşüncesi ile yapılan bu tür hizmetler için duyarlı vatandaşlarımızın bizlere ulaşmalarını istiyoruz" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442