Dere Yatakları Temizleniyor, Taşkınlara Karşı Önlem Alınıyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli ilçesine bağlı Karasavcı mahallesinde 600 metrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Yerel 31.10.2022, 13:01
Dere Yatakları Temizleniyor, Taşkınlara Karşı Önlem Alınıyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli ilçesine bağlı Karasavcı mahallesinde dere temizlik çalışması gerçekleştirdi. Yapılan çalışma ile birlikte yağmur nedeniyle taşınan malzemeler temizlenerek derenin düzenli akışı sağlanmış oldu.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşlar için daha yaşanılabilir bir çevre bırakmak adına çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Salihli ilçesine bağlı Karasavcı mahallesinde 600 metrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirildi. Yağışların getirdiği, çakıl ve kum gibi malzemeler ile birlikte çıkan otlar temizlenerek derenin düzenli akışı sağlandı.

Çalışmadan çok memnun kaldık

Mahalle muhtarı Enver Helvacı, “Yağışlar veya çeşitli nedenlerle malzemeler taşınarak deremizde taşkına neden oluyordu. MASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri bu duruma müdahale ederek deremizi temizledi. Çalışmadan çok memnun kaldık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürlüğü ekiplerimize yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)