Deveci, Kentteki tüm ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize ulaşacağız

Atakum Belediyesi Pandemi Destek ekibi, ilk 10 günde 530 haneye giderek bin 529 Atakumlunun hayatına dokundu. Atakum Belediye Başkanı Deveci, “Kentteki tüm ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize ulaşacağız” dedi.

Yerel 02.12.2020, 22:32 03.12.2020, 00:17
Deveci, Kentteki tüm ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize ulaşacağız

Atakum Belediyesi, koronavirüs testi pozitif çıkan ya da temaslı olmaları nedeniyle evlerinde zorunlu karantinada kalan yurttaşlara yemek dağıtımı yaptı. Pandemi Destek ekibi, ilk 10 günde 530 haneye giderek bin 529 Atakumlunun yaşamına dokundu. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Kentteki tüm ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize ulaşacağız” dedi.

 Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin 21 Kasım’da kuruluşunu duyurduğu Pandemi Destek Ekibi, 23 Kasım’dan bu yana ilk 10 günde 530 hanenin kapısına giderek bin 529 Atakumluya sıcak yemek ulaştırdı.

Koronavirüs testi pozitif çıkan ve temaslı oldukları için evlerinde karantinada kalmak zorunda olan Atakumlular, yemek desteğinden yararlanabilmek için Atakum Belediyesi Pandemi Destek Ekibi’ne 0552 963 02 30 numaralı WhatsApp Hattı’ndan ulaşabiliyor. Pandemi Destek Ekibi, talepte bulunan kişilerin HES kodlarını kontrol ediyor. Sağlık Bakanlığı’nca ‘riskli’ kabul edilen ve evlerinden ayrılmamaları gereken yurttaşlar, dağıtım listelerine dahil ediliyor. Başvurunun bir sonraki gününden itibaren yararlanıcıların yemekleri Pandemi Destek Ekibi tarafından temassız şekilde kapılarına ulaştırılıyor.

Koronavirüse yakalanan Atakumluların tedavi sürecinde iyi beslenebilmeleri için çalışmalarını aralıksız sürdüren Pandemi Destek Ekibi, çalışmalarına günün erken saatlerinde başlıyor. Atakum Belediyesi’ne ait sosyal tesislerin mutfak ekibi, dev kazanların başına geçerek üç çeşit yemeğin üretimini gerçekleştiriyor.

Samsun Valiliği, Atakum Kaymakanlığı, Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’nün yanı sıra tüm kurumlarla işbirliği içerisinde olduklarını ve ihtiyaç duyan tüm kent sakinlerine ulaşmaya çalıştıklarını belirten Cemil Deveci yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Koronavirüs pandemisi nedeniyle zor günler geçiriyoruz. Bu süreci Samsun’da ve Atakum’daki kamu kurumlarının olanakları, hayırseverlerin destekleri, ekiplerimizin özverisi ve yurttaşlarımızın uyumu ile aşacağız. Atakum Belediyesi Pandemi Destek Ekibi, haftanın yedi günü görev başında. Testi pozitif çıkan ve temas nedeniyle evinde kalmak zorunda olan hemşehrilerimizin evlerine kapı kapı giderek yemek desteği ulaştırıyorlar. Ekiplerimiz ilk 10 günde 530 haneye tek tek giderek bin 529 Atakumluya sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirdi."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu