Alexa

Din Görevlileri Koordinasyon Merkezi kuracağız…

Saadet Partisi Bafra Belediye Başkan Adayı Selçuk Yıldırım Bafra DİN-BİR-SEN başkanı Abdullah Ergin ve yönetim kurulunu ziyaret etti.

Din Görevlileri Koordinasyon Merkezi kuracağız…
banner327

 Saadet Partisi Bafra Belediye Başkan Adayı Selçuk Yıldırım Bafra DİN-BİR-SEN başkanı Abdullah Ergin ve yönetim kurulunu ziyaret etti.

YILDIRIM şunları söyledi;

Yeni Belediye yasasıyla köylerinde mahalle statüsüne geçmiş olması belediyenin yükünü ve sorumluluğunu artırmıştır. Belediyelerin mevcut idari ve teşkilat yapılanmasıyla bütün köylerden haberdar olması zordur. Bu anlamda kuracağımız Din Görevlileri Koordinasyon Merkezi çok önemli görevler ifa edecektir.

Projenin hedefleri;

1)Farklı sendikalarda bulunan Din Görevlisi kardeşlerimizi tek çatı altında toplamak.

2)İçerisinde konferans salonları, derslikler, misafirhaneler, dinlenme salonları, spor salonları, kütüphaneler gibi bölümleriyle imam ve hatiplerimizin çeşitli sosyal ihtiyaçlarını karşılamak.

3)Belediyeyle halk arasında fahri elçi olarak görev yapmasını sağlayıp Bafra’mızın hudutları içerinde sıkıntısından haberdar olmadığımız tek bir insan bırakmamak ve maddi imkânsızlıklardan dolayı okuyamayan gençlere sahip çıkmak. Yani açta, açıkta tek bir insanımızı bırakmamak.

4)Çocuklarımızın milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmesi husun da yapılmış olan çalışmaları merkezimiz bünyesinde daha organize ve sürekli hale getirmek.

5) Bafra’nın kültür hayatına katkı sağlamak ve sosyal dokusunun düzeltilmesi noktasında çalışmalar yapmak.

6) Yapılacak projelerde iştişari bir kurul olarak görüş bildirmek ve danışmanlık yapmak.

Yukarıda saydığımız başlıca görevleri yapacak olan Din Görevlileri Koordinasyon Merkezimiz en önemsediğimiz projelerimizden birisidir. Diğerlerinde olduğu gibi bunu da ancak Milli Görüşün tek temsilcisi Saadet Partisi yapabilir.

İNANIRSANIZ YAPARSINIZ…

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2013, 20:25
YORUM EKLE