Alexa

Divlit Caddesi Prestij Projesi Başladı

Kula Belediyesi, prestij caddeler projesi kapsamında Divlit Caddesi’nin de çehresini değiştirmeye başladı.

Divlit Caddesi Prestij Projesi Başladı

Prestij caddeler projesi ile Kula’nın caddelerini baştan aşağı yenileyen Kula Belediyesi çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. 

Daha önce Yunus Emre, Tabduk Emre, Mehmet Akif Ersoy, Şehitler ve Mevlana Caddeleri yenilenen ilçenin şimdi Kula Belediyesi tarafından Divlit Caddesi’nin de çehresi değiştiriyor. Yağmurlama, içme suyu, alt yapı ve doğalgaz hattı döşeme çalışmaları tamamlanan caddenin, elektrik ve telefon kablolarının yer altına taşınmasının ardından kaldırım ve kilit parke taş döşemesi başlayacak. 

KULA MODERNLEŞİYOR

Elektrik ve telefon kablolarının yer altına alınmasının ardından hızlı bir şekilde çalışmalara başlayacaklarını ifade eden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “Kulamız her geçen gün güzelleşiyor, yenileniyor, modernleşiyor. Geçen 5 yıl boyunca ilçemizi nasıl daha üst seviyeye çıkarız diye hesaplar yaptık. Ve geri dönüp baktığımda yaptığımız hesapların birçoğunu yerine getirmişiz. Ulaşımdan ekonomiye, caddeden alt yapıya kadar Kula’nın her sorununa çözüm üretmeye çalıştık.

DİVİT CADDESİ HAYIRLI OLSUN

Bu zamana kadar 5 caddemizi prestij cadde haline getirdik. Şimdi sıra Divlit Caddesinde. Orada yaşayan vatandaşlarımızın yıllardır ulaşım ve alt yapıdan çektiği sıkıntıları biliyoruz. İnşallah çalışmamız tamamlandığında Divlit Caddemiz güzel bir görünüme kavuşmuş olacak, hem de orada yaşayan vatandaşlarımız huzura kavuşacak olacak. Aynı zamanda hem ilçemize gelen turistlerimiz ulaşımda rahata kavuşacak. Kulamıza hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2019, 13:06
YORUM EKLE

banner325