banner434

banner433

Diyarbakır'da bombalı saldırı

PKK'nın gençlik yapılanması olan YDG-H militanları Diyarbakır'da bir restorana bombalı saldırı düzenledi.

Yerel 14.12.2014, 02:12 14.12.2014, 02:23
Diyarbakır'da bombalı saldırı
PKK'nın gençlik yapılanması olan YDG-H militanları Diyarbakır'da bir restorana bombalı saldırı düzenledi. Saldırı sonucunda ölen ve yaralanan kimse olmadığı bildirildi.

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesi tarihi Fiskaya Şelalesi'nin altında bulunan ünlü bir marka zincirinin Türkiye'deki en büyük restoranına yüzü kapalı kişiler tarafından saldırı düzenlendi. İşyerine iki farklı yerden atıldığı belirtilen el yapımı bombaların büyük gürültüyle patladığı öğrenildi. Bu sırada içeride bulunan müşterilerin büyük panik yaşadığı belirtildi. Ölen ya da yaralanan kimsenin olmadığı saldırıda, restoranda maddi hasar meydana geldi. Aynı bölgede daha önce de defalarca yol kapatma eylemleri düzenlenmişti.

Saldırının ardından restoran sahiplerinin yardım çağrısı üzerine bölgeye yüzlerce polis ekibinin gönderildiği ve çevrede önlem alındığı kaydedildi. Polis ekiplerinin Dicle Köprüsü, Hz. Süleyman Camii ve Dicle Nehri tarafından önlem aldığı görüldü. Önlemlerin ardından olay yeri inceleme ekipleri, restoranda çalışma yaptı. Saldırganların kaçtığı belirtildi.  
Yorumlar (0)