Dünya Değişim Günü kapsamında Atakum'da Anlamlı Çalışma

Toplum Gönüllüleri Vakfı Samsun Gençlik Merkezi, ‘’TOG Samsun İğne Deliği Gençlik Merkezi’’ ülke genelinde birbirinden yapmış olduğu i çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Yerel 08.07.2019, 19:24 08.07.2019, 20:07
Dünya Değişim Günü kapsamında Atakum'da Anlamlı Çalışma

Çalışmalarına bir yenisini daha ekleyen ‘’TOG Samsun İğne Deliği Gençlik Merkezi’ Dünya Değişim Günü kapsamında, Atakum'da Körfez sahil ile Yeni Mahalle arasında ki alanda, yürüyüş yolundan ve yeşil alanlardan pet ve cam şişe ile sigara izmaritlerini topladı.

17 yıldır Atakum ilçesinde öğretici, eğlenceli ve bilgilerle dolu atölyeler ve sosyal sorumluluk projeleri ürettiklerini kaydeden Gençlik Merkezi'nin Etkinlik Sorumlusu Semiha Memişoğlu, yerel belediyeleri işbirliğine davet ederek şunları söyledi:

"YEŞİL ALANLARIN KİRLİLİĞİNE ŞAHİT OLDUK"

‘’Ben yaklaşık 2 yıldır Gençlik Merkezinde gönüllülük yapıyorum, etrafımda gördüğüm sorunlara çözüm üretiyorum. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Gıda Mühedisliği son sınıf öğrenciyim. Biz gençler, sadece Dünya Değişim Günü’nde değil, her anımızda etrafımızı iyileştirmek için seferber oluyoruz.

Dün ne yazık ki sahilimizin, denizimizin, az da olsa yeşil alanlarımızın kirliliğine şahit olduk. Her 5 adımda bir avuç sigara izmariti, her 10 adımda bir pet ve cam şişe topladık. Yaşadığımız ortak alanda bilinçlendirme çalışmalarının yapılması için yerel belediyeleri birlikte işbirliğine davet ediyoruz’’ açıklamasında bulundu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)