Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Demir’den teşekkür

Amasya Pancar Ekiciler Kooperatifi genel kurulunda 4 bin 550 oy alan Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Mahmut Demir yapmış olduğu bir basın açıklaması ile katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Yerel 09.08.2021, 16:47 09.08.2021, 16:50
Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Demir’den teşekkür

Bu hafta sonu Amasya 12 Haziran Stadında gerçekleştirilen Amasya Pancar Ekiciler Kooperatifi genel kurulunda 4 bin 550 oy alan Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Mahmut Demir yapmış olduğu bir basın açıklaması ile katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Demir basın açıklamasında; “Kıymetli çiftçi dostlarım; iki yıla yakın bir süredir Kooperatifimizin iştiraki olan şeker fabrikamızın içerisinde bulunduğu zor durumu sizlere tebliğ etmeye çalıştım. Nihayetinde 7 Ağustos'ta yapılan genel kurulda ortaya koyacağınız iradenin bir seçeneği olmak ve kurumlarımızı bulundukları zor pozisyondan çekip çıkarmak üzere hazırlanmış projelerle aday olarak karşınıza çıktım. Tecelli eden iradenize saygım konusunda bir nebze tereddüdünüz olmasın. Sizler benim için her zaman kıymetliydiniz. Bugün de yarın da kıymetli olmaya devam edeceksiniz. Bu vesileyle oyları ve emekleriyle bizlere destek veren tüm yol arkadaşlarıma ve çiftçi dostlarıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

Genel kurulun sorunsuz bir şekilde yürümesi için emeği geçenlere teşekkür ederek; “ Genel kurulumuzun güvenlik içerisinde kimsenin burnu kanamadan gerçekleştirilmesi hususunda büyük emek harcayan başta Valilik Makamı olmak üzere, Amasya Belediyemize, Tarım İl Müdürlüğümüze, Sağlık Müdürlüğümüze ve cefakar Emniyet Teşkilatımıza tüm samimiyetimle teşekkürlerimi arz ediyorum. Sonuç itibariyle, ben bu kooperatifin ortağı ve bu kurumların yıllarca yöneticiliğini yapmış bir kardeşiniz olarak, hem kurumları içine düştüğü çıkmazdan kurtarmak hem de 15 yıl beni desteklemekten asla vazgeçmeyen sizlere vefa borcumu ödemek üzere karşınıza aday olarak çıktım. Şehrimizin göz bebeği konumundaki kurumların geleceği konusunda yaptığınız seçimin doğru olmasını, sizlerin haklı çıkmasını gönülden istiyorum. Aksi takdirde biz bir seçim kazanamamış olacağız ama memleketimiz gözbebeklerini kaybedecek. İşte ben, asıl o zaman üzüleceğim. Ancak geldiğimiz noktada necip milletimizin iradesine saygı duymak mecburiyetindeyiz. Bu noktada benim hakkım varsa büyük Türk milletine ve aziz çiftçilerimize analarının ak sütü gibi helaldir. Büyük milletim ve kıymetli çiftçilerimizden de helallik ve her zaman olduğu gibi dua dilerim.Üreterek milletimizi doyuran aziz çiftlerimize büyük Atatürk'ün de dediği gibi, ‘‘Milletin efendilerine sağlık, mutluluk, huzur ve bereket dolu günler diliyorum. Sevgilerimi, saygılarımı ve selamlarımı sunarım.” Dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)