Edirne'de Recep Gürkan aday adaylığını açıkladı

31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, belediye başkan aday adayı olduğunu açıkladı.

Yerel 04.10.2018, 23:03
Edirne'de Recep Gürkan aday adaylığını açıkladı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan yerel seçimlerde aday adayı olduğunu açıkladı.

CHP Edirne İl Başkanlığı önünde davul zurnayla karşılanan Gürkan, yaptığı konuşmada, belediye başkanlığının bir koltuk arama yolu olmadığını ifade ederek, Edirne'ye hizmet etmek için yola çıktığını, siyasetin en büyük amacının halka hizmet olduğunu söyledi.

"30 yıldır altyapısına dönüp bakılmamış bir şehir"

Belediyeyi, CHP'li başkandan devraldığını söyleyenler olduğunu da belirterek, "Hatırlatmak için söylüyorum. O günün şartlarında 5 aydır maaşı ödenmemiş işçiler, parmağındaki alyansını maaş alamadığı için satmak zorunda kalan emekçiler vardı. 140 trilyon belediye borcu, belediyenin hesaplarının ve mal varlıklarının üzerinde 25 trilyondan fazla haciz, böyle bir tabloda aldık belediyeyi. Altyapısı bitmiş ama son 30 yıldır altyapısına dönüp bakılmamış bir şehir aldık." dedi.

"Edirne'ye. Eski parayla 450 trilyonluk yatırım yaptık"

Görevi devraldıkları yıl belediyenin gelir bütçesinin 112 milyon lira olduğunu kaydeden Recep Gürkan, "Geçtiğimiz yılın bütçesiyle bu rakam yüzde elli artışla 162 milyona çıktı. Demek ki toplanabiliyormuş, demek ki yapılabiliyormuş. Görevi devraldığımızda belediyemizin 140 milyon lira borcu vardı. Bugün yaklaşık olarak 60 milyon lira borcumuz var, 140 milyondan 60 milyona düştü borcumuz. Alacağımız 102 milyon lira yani 42 milyon lira alacak fazlamız var onun ötesinde bu borcu 60 milyona düşürdük. Ama 4,5 yılda tam 450 milyon liralık da yatırım yaptık Edirne'ye. Eski parayla 450 trilyonluk yatırım yaptık." dedi.

"Edirne'de Recep Gürkan aday adaylığını açıkladı"

Kadınlar, çocuklar, Romanlar, engelliler ve kente yönelik hayata geçirilen projeleri anlatan Gürkan, göreve gelmeleri durumunda önemli yatırımlar yapmaya devam edeceklerini belirtti. Gürkan, konuşmasının ardından CHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığı'na giderek belediye başkanlığı aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Yorumlar (0)