Eğitim Bir Sen Samsun 2 Nolu Şube Divan kurulu toplantısı yapıldı

Eğitimciler Birliği Sendikası Samsun 2 No’lu Şubesi Olağan Şube Divan Kurulu toplantısı sendika şube merkezi olan Yeniden Diriliş Kitap Kafe de Şube Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Yerel 25.06.2020, 11:18 17.08.2020, 01:26
Eğitim Bir Sen Samsun 2 Nolu Şube Divan kurulu toplantısı yapıldı

Eğitimciler Birliği Sendikası Samsun 2 No’lu Şubesi Olağan Şube Divan Kurulu toplantısı Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantıya Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın telekonferans ile katıldı.

Yalçın, telekonferans konuşmasında, küresel Salgın döneminde Memur-Sen teşkilatları olarak yüklendikleri görevler hakkında kısa bilgilendirmede bulunarak, vefa destek gruplarının başarılarından bahsederek, hiç de küçümsenmemesi gerektiğini söyledi.

Emeğin ve emekçinin tüm dünyada aynı olduğunu belirten Genel Başkan Yalçın,dil, din ve ten rengi farklılığı olsa da, ter renginin bir olduğunu söyledi. Yalçın, gözyaşı renginin de bir olduğu ve bu nedenle Memur-Sen Konfederasyonunun tüm kolları ile mazlumlarının yanında olduğunun altını çizdi.

Eğitim Bir Sen Samsun 2 No’lu Şube Başkanı Tevfik Yılmaz Demir, burada yaptığı konuşmada, özellikle Üniversitelerde görevli üyelerin sorunları üzerine kısa bir brifing verip, adeta üniversitelerde kangrene dönen Açık Öğretim sınavlarında İdari personelin görev alamaması, Yardımcı Hizmetli Personellerin sorunları ve Görevde Yükselme sınavları hakkında bir çalışma talep etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu