Ekonominin Usta'sı; 'Kaoslar Yatırımcının Gözünü Korkutuyor'

MHP Samsun Milletvekili adayı Erhan Usta ve Hüseyin Edis, Oda başkanları, işadamları ve basın mensupları ile bir araya geldi.

Yerel 27.05.2015, 13:33 27.05.2015, 13:42
Ekonominin Usta'sı; 'Kaoslar Yatırımcının Gözünü Korkutuyor'

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Büyükşehir Eski Meclis üyesi ve İşadamı Erdem Okan tarafından düzenlenen sabah kahvaltısında MHP Samsun Milletvekili adayı Erhan Usta ve Hüseyin Edis, oda başkanları, işadamları ve basın mensupları ile bir araya geldi.

Hesap ve Kitaplarımızı İnce İşçilikle Yaptık

Seçim beyannemsi hakkında bilgiler veren MHP Samsun 1. Sıra Milletvekili Adayı Erhan Usta Türkiye'de ortak akıl eksikliği olduğunun altını çizerek, üst kademelerde yaşanan ihtilafların yatırımcının gözünü korkuttuğunu ve Türk siyasetinin bu lüzumsuz kaos ikliminden kurtulacağını belirterek: “Seçimlerin bir açılım getireceğini düşünüyorum. MHP olarak bütün hesap ve kitaplarımızı ince işçilikle yaptık. Ekonomi büyümediği için kaynak tartışması oluyor. Biz bugünkü şartlara göre bu beyannameyi hazırladık. Büyüme ortamını değiştirmeyi ekonominin yeniden üretir hale gelmesini vaadediyoruz. Ayağımızı yorgana göre uzattık ama yorganı da artık büyütmek istiyoruz. Ayaklarımızı büzüştürmeyelim yorganı büyütelim diyoruz” dedi.

2011 Yılından Beri Yatırımlarımız Sürekli Düşüyor


Yabancı yatırımcılar için Türkiye’nin artık dışarıda güven vermediğine dikkat çeken Usta, “Güven endekslerinde TÜİK ve Merkez Bankası’nın verileri ortada. Buraya baktığımız zaman son dönemde hep eksi görüyoruz. Yani kötüye gidişi görüyoruz. Türkiye'de özel yatırım yapılmıyor. Bu iş başlı başına güvenle alakalı bir durum. 2011 yılından beri bizim yatırımlarımız sürekli düşüyor. Türkiye'ye artık tercih edilmiyor” diye konuştu.

İşverenin Sırtından Bu Yükü Kaldıracağız


MHP seçim beyannamesi hakkında da bilgiler veren Usta, “İşçi çalıştıranın cezalandırıldığı bir modelle ülke yönetiliyor. İşletmelere belirli bir sayının üstünde eleman çalıştırması, kanunen bazı yaptırımları da beraberinde getiriyor. Bizim iktidarımızda bu uygulamaya son vereceğiz. Bir firma ne kadar çok işçi çalıştırırsa istihdam sağlamanın cezasını çekmeyecek, İşverenin sırtından bu yükü alacağız. Bazı teşvikler sağlanarak daha da çok elaman çalıştırması yönünde iyileştirmeler yapılacaktır” şeklinde konuştu.

Yapılan kahvaltı sonrası Usta ve Edis Katılımcıların sorularını cevapladılar. Kahvaltı Programına MHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Hasan Aksoy, MHP Milletvekili Adayları Erhan Usta, Hüseyin Edis, Osman Teber, Aday Adayı Aslan Karanfil ve davetliler katıldılar.
Yorumlar (0)