Ekrem İmamoğlu Belediye Çalışanlarının Bayramını Kutladı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, çalışanlarıyla, bu kez Kurban bayramı nedeniyle bir araya geldi. İmamoğlu İBB Saraçhane binası bahçesinde çalışanlara seslenerek bayramlarını kutladı.

Yerel 09.08.2019, 21:51 12.08.2019, 09:04
Ekrem İmamoğlu Belediye Çalışanlarının Bayramını Kutladı

İBB Saraçhane binası bahçesinde çalışanların Kurban Bayaramını kutlayan Ekrem İmamoğlu, burada yaptığı konuşmada ,“Bayramlarımız, aynı zamanda birbirimizi hatırlatmaya, hissetmeye vesiledir. Kurban Bayramı, özel bir an. Yaza denk düşünce farklı, kışa denk düşünce farklı anlar yaşatabilir” dedi.

Bayramda seyahat edecek olanlara uyarılarda bulunan İmamoğlu, “Ne olur dikkat edin. Güzel gidin, güzel dönün. Uykulu araç kullanmayın. Bunları yapmayınca, bayram, bayram olmaktan çıkıyor ne yazık ki. Üzücü haberler alıyoruz. Ülkemizin en yoğun trafik kazalarını yaşadığı anlar, bu uzun bayram tatillerinde yaşanıyor” diye konuştu.

Bayramlarda büyükleri unutmamak, en önemli gelenek olduğunu belirten İmamoğlu, genel olarak bayramlarda tatil yapmamayı tercih edenlerden olduğunu ifade etti.

Çocukları sevindirmeyi kimsenin unutmamasını kaydeden İmamoğlu, “Bu duygular önemli. Bayramlarda kucaklaşırsak, birbirimizi hisseder, yardımlaşırsak toplumun birliği ve bütünlüğü daha kuvvetli hale gelir. İslam dünyasının ve Türkiye’mizdeki insanlarımızın inancıyla paralel dini bayramlarının bu hassasiyetini toplumsal kazanca dönüştürmeliyiz. Ben, bu yönünü önemsiyorum. Birliğin, beraberliğin kuvvetlendiği bir bayram olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Kurban bayramında çalışacak olan İBB personeline çalışmalarında başarılar dileyen Ekrem İmamoğlu, “Onlara 2 kat teşekkür ediyorum. İstanbul’da yaşayan insanlara hizmet edecekler. O bakımdan onların emekleri 2 kat” dedi.

İstanbul’un sokaklarında olacağını vurgulayan İmamoğlu yaptığı konuşmada, “Emekçi dostlarımı selamlayacağım. 4 gün boyunca sokaklarda, caddelerde, mahallelerde, ilçelerde olacağım. Bana eşlik etmek isteyen belediye başkanlarımızı, meclis üyelerimizi beklerim vakti olan ve burada olanları. Keyifli bir İstanbul bayramı diliyorum. Küçüklerin güzel gözlerinden öpüyorum. Büyüklerinize selamlarımı iletin. Selamın yanında, onların dualarını istiyorum. Umarım hep birlikte, görev süremiz boyunca değil sadece, her zaman İstanbul’a gerçekten bayram hissi veren bayram gibi bayram diliyorum. Kurban Bayramı’nız mübarek olsun.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)