Emirzade Nine, Elinde Türk Bayrağıyla Yalın Ayak Koşmuştu

Lüleburgaz’da düzenlenen 19 Mayıs kutlamalarında elinde Türk Bayrağı’yla yalın ayak koşan 90 yaşındaki Emirzade Tekin’i Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli ziyaret etti.

Yerel 29.05.2021, 23:35 29.05.2021, 23:50
Emirzade Nine, Elinde Türk Bayrağıyla Yalın Ayak Koşmuştu

19 Mayıs kutlamalarında elinde Türk Bayrağı’yla yalın ayak koşan 90 yaşındaki Emirzade Tekin’i Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli ziyaret etti. 

Geçtiğimiz 19 Mayıs kutlamalarında, belediyenin kutlama aracını görünce elinde Türk Bayrağı’yla yalın ayak bir şekilde kutlamalara koşarak tüm Türkiye’yi duygulandıran 90 yaşındaki çınar Emirzade Tekin ile Gerenli bir araya geldi.  Türkiye Cumhuriyeti’nin Atatürk ve silah arkadaşları sayesinde bağımsız olduğunu söyleyen Emirzade Tekin, milli bayramları hiçbir zaman kaçırmadığını söyleyerek, kutlama araçlarının sesini duyduğunda yerinde duramadığını kaydetti. Gerenli,  “Pabuç giysem töreni kaçıracaktım. Ben de çorapla gittim oraya kadar” dedi. 

Emirzade ninenin tam bir Cumhuriyet kadını olduğunu söyleyen Başkan Gerenli yaptığı kohuşmada, “Sizleri görünce çok iyi oluyorum. Moralim çok yükseliyor. O zaman kendime diyorum ki, ‘Murat. Çalış. Mücadele et. Emirzade teyze gibiler bu ülkeye sahip çıkıyor. Sen de görevini en iyi şekilde sonuna kadar yap’” dedi.

Gerenli, Emirzade nineye Türk Bayrağı ile Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün portresini hediye etti. Emirzade nine Atatürk portresi ile Türk Bayrağı’nı gördüğü anda gözyaşlarını tutamazken, Ata’ya olan minnetini onun resmini öperek gösterdi. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)