Emniyet Müdürlüğü'nde, “Performansa Dayalı Puan ve Ödüllendirme Projesi” Başladı

Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre; motivasyonunun artırılmasını amaçlayan  “Performansa Dayalı Puan ve Ödüllendirme Projesi” uygulamaya başladı.

Yerel 30.06.2018, 00:10 30.06.2018, 00:14
Emniyet Müdürlüğü'nde, “Performansa Dayalı Puan ve Ödüllendirme Projesi” Başladı

Emniyet Müdürlüğü tarafından kamuoyuna yapılan açıklamada, Meydana gelen suçların işlenmeden önlenmesi toplumun sosyal devlet olma ilkesinin en vazgeçilmez hedeflerinden bir tanesi olduğu belirtilerek, "Bu kapsamda başarıyı artırmak amacıyla ilimizde gerek sokak suçlarıyla mücadele edilmesi, gerekse personelin somut veriler ışığında başarısının değerlendirilmesi ve başarılı personelin mukabilinde ödüllendirilerek motivasyonunun artırılmasını amaçlayan  Performansa Dayalı Puan ve Ödüllendirme Projesi” il merkezinde 03.05.2017 tarihinden itibaren uygulamaya başlanmıştır." denildi.

Anılan proje kapsamında suçluların yakalanması ve suç aletlerinin herhangi bir olayda kullanılmadan ele geçirilmesinde 2018 yılı Nisan ve Mayıs aylarında en fazla başarı sağlayan 20 personel ödüllendirildi. Ödüle layık görülen personellere 1’ er adet çeyrek altın, 28 persone oplam 44 adet sinema bileti verildi. Ödüller İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ ve sıralı amirlerce personele takdim edildi.

Samsun il merkezi ve ilçelerde suç ve suçlularla mücadele çalışmaları kararlılıkla sürdürüldüğü belirtildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)