Erdoğan Tok’tan 15 Temmuz Mesajı

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 15 Temmuzda tüm dünyaya Çanakkale ruhunu bir kez daha gösteren, bayrağına, vatanına canı pahasına sahip çıkan milletimizin asil insanlarına çok şey borçluyuz."dedi.

Yerel 14.07.2017, 23:03
Erdoğan Tok’tan 15 Temmuz Mesajı

15 Temmuz Darbe girişiminin yalandığı meşum geceyi anlatan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, O karanlık geceyi anlattı. 

KIŞLA ÖNLERİNİ ARAÇLARLA KAPATTIK

Darbe teşebbüsünün yapıldığı vakitlerde kendisinin belediyenin tesislerinde şehir dışından gelen misafirlerini ağırladığını ifade eden Başkan Tok, “ 15 Temmuz akşamı belediyemizin tesislerindeydim.  Misafirlerim vardı.  Basın müdürümüz o ara beni telefonla aradı. Bir hareketlenme oluğunu, televizyonda ve sosyal medyada bazı olayların olduğunu söyledi. Televizyona bakmamı istedi. Bizlerde televizyon ekranlarından Boğaz ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinde tankların hareket ettiğini, jandarmanın köprüleri kapattığını gördük. Hain bir kalkışma olduğunu öğrendikten sonra çok öfkelendim. Ülkemizin yaşam refahının üst seviyelerde olması ve 80 ihtilalinin ülkemize kaybettirdikleri gözümün önüne gelince böyle bir kalkışmanın Ülkemize ve birliğimize zarar vermekten başka bir şey olmadığını düşündüm. Hemen Belediye Başkan Yardımcılarımı arayarak toplanmamız gerektiğini söyledim. Sahra Sıhhiye ve Gökberk Kışlası İlkadım sınırlarımız içerisinde, hemen zabıta fen işleri, ve temizlik işleri ekibimizi buralara yakın yerlere konuşlandırarak tedbirlerimiz aldık.” dedi.

AİLEMLE HELALLEŞTİM

Sosyal tesislerden ayrılarak ailesiyle görüşüp helalleşmek için eve geçtiğini kaydeden Başkan Tok, Üniformalı ihanet çetesinin hain kalkışmasını gördükten sonra tesislerden ayrılarak kızlarım ve eşimle helalleşmek için hemen eve geçtim. Birbirimizle helalleştik.   Abdestimizi aldık. Hemen meydana indik. Tabi bu arada Cumhurbaşkanımızın halkımıza yaptığı meydanlara inin çağrısı yapılmamıştı. Meydanlarda vatandaşlarımızla buluştuğumuzda çok duygusal anlar yaşadık. Birbirilerimizle kucaklaştık. Vatandaşlar meydanlarda bizleri görünce coşku ve heyecan daha da arttı. Bizleri vatandaş bağrına bastı. O hain kalkışmaya milletin inancı ve ferasetiyle bertaraf oldu.” diye konuştu.

 

EGEMENLİK MİLLETİNDİR

Türkiye'nin 15 Temmuz'da 2'inci istiklal mücadelesi verdiğini belirten Başkan Tok, “ Egemenliğin millette olduğunu 15 Temmuz’da halkımız gösterdi. Darbe teşebbüsüne karşı Türk Milleti 2’inci Kurtuluş Savaşından zaferle çıkmıştır. Milletimize darbe yapmak isteyenler Milletimiz tarafından darbe yemiştir. İhanet çetesine karşı o gece, Milli Mücadelemizi, ikinci bir Kurtuluş Savaşı’nı verdik.

Halkımız birlik oldu ve sabaha karşı ezan ile beraber ikinci bir Çanakkale Zaferine adını altın harflerle yazdırdı. Bütün dünya bir milletin kendi özgürlüğüne, kararına, iradesine sahip çıkmasının nasıl olduğunu gördü. Milletimizin gösterdiği kararlılık, Dünya demokrasi tarihinin şanlı bir tablosu olarak kaydedilmiş olduğu da açık bir gerçektir. Herkes bilmelidir ki, bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize, milli iradeye ve devletimize karşı her türlü girişim, karşısında milletimizin çelikten iradesini bulacaktır. 15 Temmuz'u milletimizin istiklalinin ve istikbalinin, kurtuluşunun tarihidir. Bu günde Cumhuriyet Meydanındaki programda şehitlerimizi ve gazilerimizi anacağız. Bu vesile ile 15 Temmuz Destanımızın 1. Yıl dönümünde şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)