Alexa

Erzurum'da Fener Alayı Coşkusu

Erzurum'un Oltu İlçesi'nde 25 Mart Kurtuluş Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, Fener alayı ile kutlamalar yapıldı.

Erzurum'da Fener Alayı Coşkusu

Erzurum'un Oltu İlçesi'nde 25 Mart Kurtuluş Bayramı etkinlikleri çerçevesinde coşkulu kutlamalar.

Oltu Belediyesi ve Oltu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün ortaklaşa organize ettiği ve 7’den 70’e herkesin katıldığı fener alayı Oltu Kalesi önünde başladı.

Kale meydanında toplanan kalabalığa Türk bayrakları ile Azerbeycan bayrakları ve meşaleler dağıtıldı. Daha sonra yürüyüşe geçen kalabalık  mehteran marşlarıyla belediye aracı da en önde eşlik ederken Kurtuluş Coşkusunu  iyice coşturdu. Oltu Kalesi’nden Çarşıbaşı’na doğru yürüyen kalabalık, buradan Ziyabey Caddesi’ne doğru devam etti ve saat kulesinin çevresini dolaşarak Erzurum Caddesi istikametinde ilerledi. Fener alayına katılan Oltulular  zaman zaman tekbir sesleriyle caddeleri yankılattılar.

 Oltu Belediye Başkan Yardımcısı Osman Coşkun “Kurtuluş programına da aynı coşkuyla katılmanızı bekliyoruz” dedi.


Oltu Kaymakamı Şenol Turan da “Sizleri yarın tören alanında tekrar görmek istiyoruz. Benim sizlerde özellikle yeni nesilden bir ricam olacak. Oltu’nun tarihi konusunda geçmişi konusunda  önemli eserler veya o günleri yaşayan insanlar artık aramızda değiller ama  en azından nesilden nesile aktarıldığı kadarıyla o günleri anlatan kişileri  hikayeleri dinlemeye davet ediyorum. Lütfen bunu ihmal etmeyelim,  tarihimizi ne kadar iyi bilirsek bir birimize o kadar sıkı kenetlenmiş oluruz. Allah birliğimizi daim etsin. Aramıza nifak sokmak isteyenlere fırsat vermesin” diye konuşma yaptı.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2017, 10:18
YORUM EKLE

banner325