Eskrimcilerimizden 2 Bronz Madalya

Manisa Büyükşehir Belediyespor Eskrim takımımız, Türkiye Eskrim Federasyonu 2021 faaliyet programında yer alan U10-U12-U14 Flöre ve Kılıç Açık Turnuvası Gençler Türkiye Şampiyonasında 2 bronz madalya kazandı.

Yerel 19.11.2021, 18:38
Eskrimcilerimizden 2 Bronz Madalya

Türkiye Eskrim Federasyonu 2021 faaliyet takviminde yer alan U10- U12-U14 Flöre ve Kılıç Açık Turnuvası Gençler Türkiye Şampiyonası, 16-19 Kasım tarihleri arasında 20 ilden 614 sporcunun katılımıyla Kocaeli Darıca Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Manisa Büyükşehir Belediyespor Eskrim takımımız şampiyonada iki bronz madalya kazanarak başarılarına bir yenisini daha ekledi. U10 Bayan Kılıç kategorisinde mücadele eden sporcularımın Simay Asya Akyüz ve Elif Vera Katran başarılı müsabakalar sonucunda bronz madalya kazandılar. Darıca’da gerçekleştirilen şampiyonayı değerlendiren Eskrim Antrenörü İpek İrem Ülkü, takımımız bu turnuvada yeni bir tecrübe edinmiş oldu. Sporcularımızın gelişimi için önemli bir şampiyonada yer aldığımız için mutluyuz” dedi.

Elmalı, Tebrik Etti

Manisa Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Haşim Elmalı da Kocaeli Darıca’da gerçekleştirilen şampiyonada mücadele eden takımımızı kutladı. Elmalı, eskrimde gelecek vaat eden sporcularımızın bu tür şampiyonalara katılmalarının önemli olduğunu belirterek, sporcularımızı başarılarından ötürü tebrik etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)