FATSA 10.ÇINAR FESTİVALİ BANDOLU YÜRÜYÜŞ İLE BAŞLADI

Ordu Büyükşehir Belediyesi Bando takımı eşliğinde başlayan yürüyüşe Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sporcu gençler, belediye personelleri ve vatandaşlar katıldı.

Yerel 28.07.2022, 10:00
FATSA 10.ÇINAR FESTİVALİ BANDOLU YÜRÜYÜŞ İLE BAŞLADI

Fatsa Belediyesi 10. Çınar Festivali Festival Yürüyüşü ile start aldı. Belediye Hizmet önünden Ordu Büyükşehir Belediyesi Bando takımı eşliğinde başlayan yürüyüşe Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sporcu gençler, belediye personelleri ve vatandaşlar katıldı.

Festival yürüyüşü Plevne Caddesi, Ahmet Cevat Güvenkaya Caddesi, Reşadiye Caddesi’nden devam ederek Atatürk Parkı Amfi Tiyatro’da sona erdi.

“ÇINAR FESTİVALİ’NİN GELECEK NESİLLERE AKTARILMASI ÇOK KIYMETLİ”

Yürüyüşün sona erdiği Amfi Tiyatro’da siyasi parti temsilcilerinin selamlama konuşmalarından sonra kürsüye gelen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar,

“Fatsa’nın hem tarihi hem de doğal bir simgesi olan Ulu çınarlarımızın altında 10. Çınar festivalini halkımızla birlikte yürüyerek bugün başlatmış olup tarihimizin ve kültürümüzün bir simgesi olan Çınarlar, Fatsa’mızla da özdeşleşmiştir. İlk olarak merhum başkanımız Mustafa Kemal Çamaş döneminde 1998 yılında başladı. Geleneksel Çınar Festivalinin geleneklerimizin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması için çok kıymetli. Yıllar önce Fatsa’mızda yapılan ve ara verilen bir geleneğimizi yeniden canlandırmak ve hayat vermek için festivaller şehri olarak anılan Fatsa’mızda, Çınar Festivali’ni 5 yıllık bir aradan sonra yeniden halkla buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz.” dedi.

“BİRBİRİNDEN GÜZEL ETKİNLİKLER”

Başkan Kibar konuşmasının devamında, “Fatsa’mızın kadim değerlerinin önemli bir parçası haline gelen Çınar Festivalinin bu yıl 10’uncusunu düzenliyoruz. Geçmişten geleceğe anlayışı ve içeriği ile yaşlısından gencine toplumumuzun her kesiminde heyecan yaratacak festivalimizi Uzunkum Plajında (Demas) organize ediyoruz. Açık Hava Yaz Sinema Günleri, Uçurtma Şenliği, Havai Fişek Gösterileri, Ödüllü Yarışmalar, Animatör Gösterileri, Çocuk Etkinlikleri, Gençlik Oyunları, Su Sporları Yarışması, Ödüllü Plaj Voleybolu, Plaj Futbolu, Sokak Basketbolu, ünlü sanatçılar Eypio, Elif Kaya, Soner Arıca ve Ece Seçkin’in yanı sıra yerel sanatçılarımızın da konserleri olacak. Bölgemiz esnafları tarafından festival alanımızda yöresel ürünlerin ve hediyelik eşyaların satışa sunulacağı 52 adet stant kuruldu. Her şeyin en iyisine ve en güzeline layık olan hemşehrilerimize yaz ayında coşku ve heyecan dolu bir festival yaşatacağız.” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)