Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’ın Babalar Günü Mesajı

Babalar günü dolayısıyla açıklama yapan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Hayatın zorlukları karşısında güvenli bir liman olarak şefkatli kollarına sığındığımız tüm babaların bu özel günü kutlarım” dedi.

Yerel 20.06.2021, 17:18
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’ın Babalar Günü Mesajı

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Hayatın zorlukları karşısında güvenli bir liman olarak şefkatli kollarına sığındığımız tüm babaların bu özel günü kutlarım” dedi.

“Baba, ailenin temel direği” olduğunu belirten ve Babalar günü dolayısıyla açıklama yapan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Hayatın zorlukları karşısında güvenli bir liman olarak şefkatli kollarına sığındığımız tüm babaların bu özel günü kutlarım” dedi.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Babalar Günü dolayısıyla şu mesajlara yer verdi:

“Toplumun çekirdeği olan aile, toplumsal değerlerimizin yaşatıldığı, kültür ve geleneklerimizin nesilden nesle aktarıldığı en önemli sosyal yapıdır. Baba ise ailenin temel direğidir. Baba yüreğinin zorluklara karşı sığınılacak bir limandır. Bizim geleneğimizde babalar, ailenin temel direği olarak görülmekte, adaleti, paylaşmayı, dayanışmayı ve sorumluluğu simgelemektedir. Aileleri için her türlü fedakarlığı üstlenen, her türlü çileye göğüs geren, onların mutluluğunu kendi mutlulukları sayan babalar, çocuklarını geleceğe güvenle hazırlamak için özveriyle çaba harcamaktadırlar. Bu itibarla, üzerimizde hakkı olan anne ve babaların rızasını kazanmak, onların gönlünü hoş tutmak, onlara karşı her zaman vefa göstermek her evladın önceliği olmalıdır. Bu anlamlı günde, babasız büyümek zorunda kalan yetimlerimize sahip çıkılmasının, onların yüzlerinin güldürülmesinin de önemli olduğuna inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; başta bin bir emekle yetiştirdikleri değerli evlatlarını vatanımız için feda eden aziz şehitlerimizin babaları olmak üzere, hayatı boyunca maddi ve manevi bütün imkanlarını ailesi için seferber eden, çocuklarına karşı şefkatli ve merhamet sahibi olan, tecrübeleri ile her zaman yol gösterici olan, tüm babaların “Babalar Günü’nü” kutluyor, aileleriyle sağlıklı, mutlu, uzun ömürler diliyorum.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)