Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibarin Miraç Kandili Mesajı

​​​​​​​Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yerel 27.02.2022, 15:17
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibarin Miraç Kandili Mesajı

Yayımladığı mesajla Türk milletinin ve tüm Müslümanların Miraç Kandili’ni tebrik eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Miraç gecesinin gönül bağlarımızı, muhabbetimizi, kardeşliğimizi her zamankinden daha sağlam ve sıkı bir şekilde güçlendirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim” dedi.

 “Miraç gecesinde yapılacak dua ve ibadetlerin, birliğimize, dirliğimize, kardeşçe yaşamamıza ve manevi yükselişimize vesile olsun” diyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Miraç bir yükseliştir, bir hedeftir.

Miraç, sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) Cenab-ı Hakk’ın daveti üzerine Cebrail’in (AS) rehberliğinde Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksaya ve oradan semaya, yüce alemlere ve ilahi huzura yükselişidir. Bu yükseliş, pek çok ilahi hikmet, sır ve bereketi içinde barındıran manevi bir yolculuktur. Miraç, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) şahsında insanlığa açılan sınırsız bir yükseliş ufku, varlığın özüne yolculuktur. Miraç hadisesi bu anlamlarıyla hayata ışık tutmakta, dünya ve ahiret saadeti ekseninde sonsuz fırsatlar sunmaktadır.  Bu fırsatları biz müslümanlar olarak çok iyi değerlendirmeliyiz. 

Miraç gecesi, miracımız, manevi olarak yükselişimize vesile olsun. Bu mübarek gecede yüce dinimiz İslam’ın ’yaratılanı severiz yaratandan ötürü’ prensibini hatırlayıp gönül kapılarımızı herkese açarak, sevgi, saygı ve hoş görü ortamının kurulmasına, birlik beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insanî ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz. Ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atalım. Gönül dünyamızı bulandıran haset, kin, düşmanlık gibi kötü duygulardan temizleyelim. Kin ve nefret yerine, sevgi ve barış tohumlarının ekilmesine çalışalım. Hepimizin tevbe, dua ve şükür imkanı bulacağı bu özel geceler fırsattır. Bu geceler, muhabbetin, kaynaşmanın kötülüklerden arınmanın ihlas ile dosdoğru bir şekilde yaşamaya gayret göstermenin imkan olduğu anlardır. Bu vesileyle bu  mübarek gün ve gecelerin  ülkemizde, mazlum coğrafyada ve tüm dünyada insanlığın yaşadığı sıkıntılarına ve savaşları sona erdirmesine vesile olmasını temenni ediyor, hemşerilerimizin ve tüm İslam aleminin Miraç Kandili’ni tebrik ediyorum. ” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)