Fatsa Belediye Başkanı Kibar, Organ ve Doku Bağışında Bulundu

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar "Bağışlanan Sadece Organ Değil Yeni Bir Hayattır" sloganıyla organ ve doku bağışında bulundu.

Yerel 06.11.2020, 22:43 07.11.2020, 00:07
Fatsa Belediye Başkanı Kibar, Organ ve Doku Bağışında Bulundu

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar: "Bağışlanan Sadece Organ Değil Yeni Bir Hayattır” sloganıyla organ ve doku bağışında bulundu.

3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü Organ Doku ve Bağış Birimi Görevlisi Sakin Erdoğan, Fatsa Devlet Hastanesi Organ ve Doku Bağış Koordinatörü Derya Ergül ve İl Sağlık Müdürlüğü Basın Birimi görevlisi Yalçın Özcan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’ı ziyaret ettiler.

Belediye Başkanı Kibar, bağışlanan her organ, filizlenen bir candır diyerek "Bağışlanan Sadece Organ Değil Yeni Bir Hayattır" sloganıyla organ ve doku bağışında bulunarak yaptığı açıklamada, Organ yetmezliği tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sağlık sorunlarının başında geldiğini belirtti.

Başkan İbrahim Etem Kibar, “Ülkemizde düşük olan organ bağışını artırmak adına Sağlık Bakanlığımızca her platformda eğitim ve etkinlikler düzenlenmektedir. Tek tedavi yöntemi organ nakli olan hastalarımıza umut olmak adına bu önemli haftada vatandaşlarımızı organ bağışı yapmaları konusunda çağrıda bulunuyoruz” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
17°
açık